Parlamentarii români vor bea vinuri moldovenești
1616
facebook.com O expoziție cu vânzare a vinurilor moldovenești a fost deschisă, astăzi, în Parlamentul României. Astfel, timp de cinci zile, iubitori licorii lui Bachus vor avea prilejul să savureze și să cumpere vin produs în R. Moldova. Intrarea este liberă.
La eveniment participă 15 companii vinicole din R. Moldova. Decizia de a organiza o astfel de manifestație a fost luată în cadrul unei întrevederi în România dintre președintele Parlamentului din R. Moldova Igor Corman, și președintele Camerei Deputaților Valeriu Zgonea. Astfel, România vrea să dea un semnal că este solidară cu R. Moldova.
Amintim că, în septembrie curent, Serviciul rus pentru protecţia consumatorilor a interzis importurile de vinuri din R. Moldova, invocând „calitatea nesatisfăcătoare" a producţiei de alcool.
16.02.2018
09:01
31.01.2017
19:02
30.11.2016
13:30
22.10.2016
14:42
14.05.2016
11:30
15.06.2015
20:00
08.03.2015
14:06
27.12.2014
10:42
12.11.2014
17:18
12.11.2014
13:00
19.09.2014
08:43
03.07.2014
11:13
27.06.2026
06:45
27.06.2026
05:18
27.06.2026
02:40
27.06.2026
01:28
27.06.2026
01:07
27.06.2026
00:41
26.06.2026
23:38
26.06.2026
20:28
26.06.2026
20:06
26.06.2026
18:36
26.06.2026
18:30
26.06.2026
18:19
26.06.2026
18:07
26.06.2026
18:05
26.06.2026
17:59
26.06.2026
17:20
26.06.2026
17:12
26.06.2026
16:32
26.06.2026
16:32
26.06.2026
15:47
26.06.2026
15:35
26.06.2026
15:26
26.06.2026
14:01
26.06.2026
13:46
26.06.2026
12:55
„Moldovagaz” acuză compania „Nordgaz Furnizare”, care a promis găgăuzilor gaz la prețul de 10 lei, de „manipulare a pieței de gaze naturale”
FOTO // Cel mai COSTISITOR proiect de infrastructură rutieră din raionul Orhei a fost finalizat: Leagă satele Tabăra și Vatici
Fonduri facultative de pensii, în R. Moldova
Banca Națională a Moldovei a încheiat un memorandum de înțelegere cu banca centrală a Ungariei
















