Stiri

FOTO // Putin și Medvedev privesc de jos în sus la Iurie Leancă

Politică 11.02.2014 14:03 Vizualizări4501
FOTO // Putin și Medvedev privesc de jos în sus la Iurie Leancă gov.md

Deși conduc una dintre cele mai mari puteri ale lumii, președintele și premierul Federației Ruse Vladimir Putin și Dmitri Medvedev îi cedează la înălțime premierului moldovean Iurie Leancă.

În pozele făcute la deschiderea Olimpiadei de la Soci de la întâlnirile celor trei oficiali se vede cum Iurie Leancă s-a aplecat un pic ca să-și salute omologul rus, iar Vladimir Putin, chiar dacă privește semeț, tot de jos în sus se uită la premierul moldovean.

De menționat că, printre politicienii moldoveni, Iurie Leancă are una dintre cele mai joase staturi.

Autor: Ziarul National
FOTO // Putin și Medvedev privesc de jos în sus la Iurie Leancă FOTO // Putin și Medvedev privesc de jos în sus la Iurie Leancă FOTO // Putin și Medvedev privesc de jos în sus la Iurie Leancă
Stiri relevante
Top stiri
Horoscopul zilei 03.08.2026 03.08.2026 13:26 608 Horoscopul zilei 03.08.2026

Parteneri
Punct de vedere NAȚIONAL
VIDEO // Irina Gutnic publică imagini de pe camerele de supraveghere cu Ion Ceban - „PERICOL public”: „M-a mințit pe mine, așa minte întreaga societate”
27.05.2026 11:27 ZiarulNational VIDEO // Irina Gutnic publică imagini...

Mihai Gribincea // Moscova rescrie istoria: Declarația Mariei Zaharova despre conflictul din Transnistria – propagandă sau realitate?
14.05.2025 13:06 ZiarulNational Mihai Gribincea // Moscova rescrie is...

Nicolae Negru // Anul politic 2024, în câteva linii
30.12.2024 09:11 Nicolae Negru Nicolae Negru // Anul politic 2024, î...

Horoscop
Vezi horoscopul tău pentru astăzi
CapricornCapricorn
VărsătorVărsător
PeștiPești
BerbecBerbec
TaurTaur
GemeniGemeni
RacRac
LeuLeu
FecioarăFecioară
BalanțăBalanță
ScorpionScorpion
SăgetătorSăgetător
Curs valutar
1 MDL   1 EUR 20.12 1 USD 17.49 1 RON 3.84 1 RUB 0.22 1 UAH 0.39
Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc un referendum privind unirea Republicii Moldova cu România, cum ați vota?
Prietenii noștri