08:59:07 28.07.2025
Stiri

Ghimpu mai scoate un AS din mânecă, care se anunță a fi o adevărată bombă

Politică 17.05.2013 12:33 Vizualizări2482
Ghimpu mai scoate un AS din mânecă, care se anunță a fi o adevărată bombă
Oamenii Partidului Liberal (PL) condus de Mihai Ghimpu au fost demiși, iar președintele acestei formațiuni promite că va scoate la iveală noi bombe.

„Degrabă o să mai scot o bombă de milioane. Nu o scot acum, pentru că mai am de lucru. Bomba aceasta e legată de jefuirea bugetului de stat”, a declarat Ghimpu în cadrul unei emisiuni de la Publika TV.

Potrivit lui Ghimpu, nu e vorba de liderul PLDM, Vlad Filat, ci de un alt personaj. „E vorba de reforma de 400 milioane de euro. Oricum, acel personaj nu a semnat fără a avea dispoziția lui”, a spus Ghimpu, care a făcut aluzii la fostul premier.

Ghimpu mai spune că acum se ocupă cu acumularea probelor și că în curând va lansa pe piața mediatică bomba de care vorbește.

Liderul liberal s-a referit și la demiterea unor reprezentanți ai PL din Guvern, demiteri care ar fi fost făcute cu mâna reformatorilor din PL. „Faptul că premierul i-a eliberat pe Ion Cebanu, Mihai Moldovanu şi Anatol Şalaru se datorează, în primul rând, trădătorilor care se numesc reformatori. Iată cum văd ei reformarea partidului. Ar fi foarte corect dacă s-ar numi reformatorii PLDM”, a spus sursa citată.
Autor:
Stiri relevante
Top stiri
27.07.2025 08:03 627 Horoscopul zilei 27.07.2025

Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc alegeri parlamentare în R. Moldova, pentru cine ați vota?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte