13:21:15 22.06.2026
Stiri

A rămas fără bunurile din apartament din cauza unor datorii de 50 de mii de lei pentru căldură

Social 10.12.2013 10:59 Vizualizări2118
A rămas fără bunurile din apartament din cauza unor datorii de 50 de mii de lei pentru căldură

Un locuitor al capitalei s-a pomenit fără bunurile de uz casnic din apartament dn cauza datorilor pentru agentul termic.

Rău-platnicul avea o datorie de peste 50 de mii de lei la „Termocom”, iar pentru că nu o achita, i-a fost aplicat sechestru asupra bunurilor.

Dacă în decurs de zece zile stâpânul acestora nu va achita datoria și taxele de executare, bunurile urmează a fi comercializate prin intermediul unui magazin.

Până a ajunge la sechetrarea bunurilor, unor rău-platnici le-a fost interzis de către instanța de judecată să părăsească R. Moldova, nu-și pot perfecta pașaportul etc.

Autor: Galina Munteanu
Top stiri
22.06.2026 08:05 333 Horoscopul zilei 22.06.2026
21.06.2026 07:53 749 Horoscopul zilei 21.06.2026
20.06.2026 08:16 1267 Horoscopul zilei 20.06.2026
19.06.2026 08:22 1313 Horoscopul zilei 19.06.2026

Curs valutar
1 MDL   1 EUR 20.22 1 USD 17.64 1 RON 3.86 1 RUB 0.24 1 UAH 0.39
Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc un referendum privind unirea Republicii Moldova cu România, cum ați vota?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte