04:38:33 16.11.2025
Stiri

VIDEO // De la volanul unui Rolls-Royce, Renato Usatîi a declarat că REVINE în R. Moldova. Acesta vrea să fie întâmpinat la graniță de simpatizanții săi și susține că vrea o întrevedere cu vicepremierul Năstase

Partide/Comunicate 15.06.2019 18:09 Vizualizări5442
VIDEO // De la volanul unui Rolls-Royce, Renato Usatîi a declarat că REVINE în R. Moldova. Acesta vrea să fie întâmpinat la graniță de simpatizanții săi și susține că vrea o întrevedere cu vicepremierul Năstase captură

Liderul „Partidului Nostru”, Renato Usatîi, anunțat în căutare de organele de drept din R. Moldova, declară că mâine va reveni acasă. Acesta va intra în R. Moldova pe la Vama Sculeni și-i îndemnă pe susținătorii săi să vină să-l întâmpine. De asemenea, acesta, care nu a mai călcat în R. Moldova din toamna anului 2016, vrea să aibă o întrevedere cu ministrul Afacerilor Interne, Andrei Năstase.

Usatîi a anunțat astăzi pe Facebook că, actualmente, se află în Germania, iar peste câteva ore va urca într-un avion spre București. Astfel, mâine acesta intenționează să intre pe teritoriul R. Moldova la ora 13.00, pe la Vama Sculeni.

Liderul Partidului Nostru admite că ar putea fi arestat, mai ales că pe numele său este emis un mandat de arest pentru 30 de zile. Totuși, acesta speră că polițiștii nu vor pune în aplicare acest mandat, după ce la Chișinău s-a schimbat guvernarea.

Autor: Ziarul National
Stiri relevante
Top stiri
15.11.2025 07:57 634 Horoscopul zilei 15.11.2025

Curs valutar
1 MDL   1 EUR 19.64 1 USD 16.92 1 RON 3.86 1 RUB 0.21 1 UAH 0.40
Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc alegeri parlamentare în R. Moldova, pentru cine ați vota?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte