16:18:11 22.06.2026
Stiri

FOTO // S-a născut cu bine, dar medicii au văzut că avea stomacul umflat. Ce au scos din burtica bebelușului

Știri 12.12.2017 19:01 Vizualizări2963
FOTO // S-a născut cu bine, dar medicii au văzut că avea stomacul umflat. Ce au scos din burtica bebelușului sursa: google.ro

Caz uluitor în China! O fetiță a venit pe lume cu o condiție foarte rară. Totul părea normal până când aceasta a ieșit din burtica mamei.

Fetița s-a născut cu bine. Medicii nu au întâmpinat mari dificultăți la naștere, însă după ce au scos-o din burta mamei, au observat că bebelușul avea abdomenul umflat.

În burtica fetiței medicii au descoperit un fetus crescut acolo în mod anormal. Fenomenul e cunoscut sub numele fetus-in-fetus și apare o dată la 500.000 de nașteri.

Medicii au fost nevoiți să o opereze de urgență pe micuță. I-au extras fetusul, iar acum fata este în stare bună.

Astfel de cazuri au fost semnalate de-a lungul timpului în India, China și țările africane.

Sursa: teotrandafir.com

Autor: Ziarul National
Top stiri
22.06.2026 08:05 381 Horoscopul zilei 22.06.2026
21.06.2026 07:53 827 Horoscopul zilei 21.06.2026
20.06.2026 08:16 1342 Horoscopul zilei 20.06.2026
19.06.2026 08:22 1328 Horoscopul zilei 19.06.2026

Parteneri
Punct de vedere NAȚIONAL
27.05.2026 11:27 ZiarulNational VIDEO // Irina Gutnic publică imagini...

14.05.2025 13:06 ZiarulNational Mihai Gribincea // Moscova rescrie is...

30.12.2024 09:11 Nicolae Negru Nicolae Negru // Anul politic 2024, î...

Horoscop
Vezi horoscopul tău pentru astăzi
Capricorn
Vărsător
Pești
Berbec
Taur
Gemeni
Rac
Leu
Fecioară
Balanță
Scorpion
Săgetător
Curs valutar
1 MDL   1 EUR 20.22 1 USD 17.64 1 RON 3.86 1 RUB 0.24 1 UAH 0.39
Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc un referendum privind unirea Republicii Moldova cu România, cum ați vota?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte