R. Moldova: Rămasă fără supraveghere, o fetiță de 11 luni a mâncat piatră vânătă
2315
O copilă de 11 luni a fost la un pas de moarte după ce a înghițit câteva grame de piatră vânătă, scrie știrilocale.md.
Potriviti sursei citate, incidentul a avut loc zilele trecute într-o familie din orașul Dubăsari. În timp ce părinții erau ocupați cu lucrările de reparație, fetița de numai 11 luni a găsit prin casă pachetul în care se afla conținutul de sulfat de cupru (piatră vânătă) și a început să mănânce.
Până părinții au dat de copilă, aceasta a reușit să mănânce vreo 10 grame, cantitate fatală chiar și pentru un adult, spun medicii.
Micuța a fost transportată de urgență la spital unde a primit tratamentul necesar. Acum, aceasta se află în afara oricărui pericol.
25.04.2016
11:02
22.06.2015
18:06
12.05.2015
10:43
22.02.2015
10:16
24.01.2015
12:20
20.01.2015
13:42
29.10.2013
17:01
18.10.2013
11:14
03.06.2013
09:16
14.05.2013
12:46
26.06.2026
20:28
26.06.2026
20:06
26.06.2026
18:36
26.06.2026
18:30
26.06.2026
18:19
26.06.2026
18:07
26.06.2026
18:05
26.06.2026
17:59
26.06.2026
17:20
26.06.2026
17:12
26.06.2026
16:32
26.06.2026
16:32
26.06.2026
15:47
26.06.2026
15:35
26.06.2026
15:26
26.06.2026
14:01
26.06.2026
13:46
26.06.2026
12:55
26.06.2026
10:47
26.06.2026
10:08
26.06.2026
09:21
26.06.2026
09:19
26.06.2026
02:49
26.06.2026
01:57
Edineț: Cinci ani de închisoare pentru un bărbat care și-a răpit copilul de un an și i-a pus cuțitul la gât atunci când femeia a vrut să-l recupereze
Douăzeci și două de filme moldovenești în cadrul proiectului Filme din Moldova – online (VIDEO)
Un muncitor a căzut în groapa șantierului, la Ciocana
Intenționa să ajungă în Europa, tranzitând ilegal Republica Moldova: Un ucrainean a fost reținut de către polițiștii de frontieră
















