14:06:38 12.06.2026
Stiri

Trei studenţi au mers la restaurant şi au mâncat. Când au primit nota, au chemat poliţia - motivul

Știri 24.01.2018 12:03 Vizualizări3172
Trei studenţi au mers la restaurant şi au mâncat. Când au primit nota, au chemat poliţia - motivul Sursa: realitatea.net

Trei studenţi din Japonia ai Universităţii din Bologna au mers la un restaurant din Veneţia, au comandat friptură şi peşte prăjit, au băut apă şi... au avut un şoc când au primit nota de plată.

Cei trei studenţi au primit o notă de plată astronomică pentru ce consumaseră, adică 1000 de lire sterline, scrie Daily Mail. Revoltaţi, cei trei au chemat poliţia. Este, de fapt, o nouă tentativă de a escroca turiştii, iar în rezolvarea acestui caz s-a implicat şi primarul Veneţiei, care a promis că va face lumină şi îi va aduce în faţa justiţiei pe vinovaţi, dacă acuzaţiile sunt reale, transmite realitatea.net.

Autor: Ziarul National
Top stiri
12.06.2026 08:28 357 Horoscopul zilei 12.06.2026
11.06.2026 08:28 638 Horoscopul zilei 11.06.2026

Curs valutar
1 MDL   1 EUR 20.09 1 USD 17.42 1 RON 3.83 1 RUB 0.24 1 UAH 0.39
Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc un referendum privind unirea Republicii Moldova cu România, cum ați vota?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte