NOU // De la 1 ianuarie 2015, vom putea plăti facturile în regim ONLINE
2909
amsonline.ro Începând cu 1 ianuarie 2015, cetățenii care locuiesc în municipiile Chișinău și Bălți își vor putea plăti online facturile sau unele cumpărături. Pentru acest lucru, oamenii vor trebui să-și deschidă un cont la oficiile poștale, iar cu ajutorul unei aplicații descărcate pe telefonul mobil vor putea achita pentru diferite servicii, fără a plăti tarife suplimentare.
Deocamdată, serviciile vor fi disponibile pentru locuitorii din Chișinău și Bălți, iar dacă va da rezultate, serviciul va fi extins și la nivel național, dă asigurări ministrul Tehnologiei Informației și Comunicațiilor din R. Moldova, Pavel Filip.
Costul proiectului-pilot se ridică la suma de peste o sută de mii de euro - 40 de mii dintre care este contribuția „Poștei Moldovei”.
11.12.2018
18:00
02.06.2016
12:41
21.08.2015
15:01
17.08.2015
13:57
24.03.2015
08:28
05.03.2015
17:17
09.12.2014
11:05
21.01.2014
16:39
08.01.2014
10:09
09.10.2013
17:26
26.06.2026
23:38
26.06.2026
20:28
26.06.2026
20:06
26.06.2026
18:36
26.06.2026
18:30
26.06.2026
18:19
26.06.2026
18:07
26.06.2026
18:05
26.06.2026
17:59
26.06.2026
17:20
26.06.2026
17:12
26.06.2026
16:32
26.06.2026
16:32
26.06.2026
15:47
26.06.2026
15:35
26.06.2026
15:26
26.06.2026
14:01
26.06.2026
13:46
26.06.2026
12:55
26.06.2026
10:47
26.06.2026
10:08
26.06.2026
09:21
26.06.2026
09:19
26.06.2026
02:49
De la proiect pilot la instrument național: MIDIA își consolidează rolul în ecosistemul digital al Republicii Moldova
Adevăratul motiv al războiului dintre Nicușor Dan și Ilie Bolojan nu ar avea legătură cu alegerile: Planul secret pentru UNIREA României cu Republica Moldova
Alertă în Orhei: Un aparat de zbor necunoscut, cel mai probabil o dronă, a EXPLODAT lângă satul Lopatna
Pregătiri în regim de URGENȚĂ pentru alegerea unui nou Mitropolit al Basarabiei


















