APP a identificat un nou administrator la AIC, după ce Constantin Vozian și-a anunțat DEMISIA: „Provocările sunt mari și obiectivele stabilite pentru administrarea Aeroportului sunt ambițioase”
![Vizualizări](/img/eye.jpg)
![APP a identificat un nou administrator la AIC, după ce Constantin Vozian și-a anunțat DEMISIA: „Provocările sunt mari și obiectivele stabilite pentru administrarea Aeroportului sunt ambițioase”](/getimages/620x2000x2/large/1bcf5c668ffb9be36936b2d6aa465cf1.jpg)
Agenția Proprietăți Publice (APP) a identificat deja un înlocuitor pentru Constantin Vozian, care a demisionat astăzi din funcția de administrator interimar al Aeroportului Internațional Chișinău (AIC). Directorul general al APP, Roman Cojuhari, a declarat că Vozian știa că nu va mai fi păstrat în funcție și că urmează să fie numit un alt administrator al AIC.
„Administratorul AIC, Constantin Vozian, și-a anunțat azi demisia. Au fost discuții de mai multă vreme cu dumnealui la acest subiect. Provocările sunt mari și obiectivele stabilite pentru administrarea Aeroportului sunt ambițioase. Preluarea gestiunii entității strategice a fost un proces solicitant și complex și îi mulțumim domnului Vozian pentru eforturile și munca depusă în această perioadă. În timp apropiat vom anunța persoana care va prelua administrarea Aeroportului”, a scris Roman Cojuhari într-o postare pe Facebook.
Amintim că administratorul interimar al AIC, Constantin Vozian, și-a anunțat marți demisia printr-un mesaj pe pagina sa de Facebook, la mai puțin de un an de activitate în această funcție, invocând „birocrația” excesivă și dorința de a se dedica mai mult familiei.
![](/getimages/620x2000x2/large/299fefd5ade2939892d6de4a8470b28c.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/92e9ff060777f9e4c1e1f0039bc59800.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/8b9a3d83507ce34a85e79eaae0ab2b87.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/2e0937a8b718a12897b602b2727f9d58.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/2f55e87510371cfd62820c7be5f72f88.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/b51cd702fafd82fccdd91d7d9754f8b5.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/f2bc6ba0e50f43bb15fae46743fbb822.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/b10d3c384ebd3920fcf15c383f90f0f5.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/3e3d56977463e778e0f45b2ab013f658.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/69712250f966c9132396ba93f6244919.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/3b9af5ade4b4ca948b43e3a6d3cdb26e.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/cef62988fd56168cc2319c0e6b5645b7.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/a4758362b56d2017da39677ce30339be.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/860b4f52bf03ae3ba5aa97739ebd1351.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/97196f6097c2b098c759417440d13b2d.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/67753a8022633d3f1de6cec148490315.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/34b2d9ef04958203e770ccdcb0143689.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/727433ab59ecee6122a608d7d9b50821.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/3b9af5ade4b4ca948b43e3a6d3cdb26e.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/cef62988fd56168cc2319c0e6b5645b7.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/a4758362b56d2017da39677ce30339be.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/860b4f52bf03ae3ba5aa97739ebd1351.jpg)