Stiri

La 26 de ani făcea TRAFIC de ființe umane

Social 30.07.2015 13:59 Vizualizări1783
La 26 de ani făcea TRAFIC de ființe umane

Un tânăr în vârstă de 26 de ani din raionul Ștefan Vodă riscă să ajungă după gratii, dacă oamenii legii vor reuși să demonsteze că acesta este vinovat de trafic de ființe umane.

Bărbatul a fost reținut chiar în momentul când însoțea o tânără, la ieșirea din R. Moldova.

Acesta s-a prezentat în punctul de trecere Palanca, alături de tânără, ambii în calitate de pasageri ai unui mijloc de transport de ocazie, de model „Volkswagen T4”, care pleca în orașul Odesa.

Luată la întrebări, tânăra a spus ofițerilor de investigație că bărbatul trebuia să o însoțească până în orașul Odesa, de unde urma să fie preluată de o persoană terță și condusă până în orașul Moscova.

Bărbatul este reținut pentru 72 de ore.

Cazul este investigat de polițiști, pentru a stabili toate circumstanțele acestui caz și cei implicați în această fărădelege.

Autor: Galina Munteanu
Top stiri

Parteneri
Punct de vedere NAȚIONAL
VIDEO // Irina Gutnic publică imagini de pe camerele de supraveghere cu Ion Ceban - „PERICOL public”: „M-a mințit pe mine, așa minte întreaga societate”
27.05.2026 11:27 ZiarulNational VIDEO // Irina Gutnic publică imagini...

Mihai Gribincea // Moscova rescrie istoria: Declarația Mariei Zaharova despre conflictul din Transnistria – propagandă sau realitate?
14.05.2025 13:06 ZiarulNational Mihai Gribincea // Moscova rescrie is...

Nicolae Negru // Anul politic 2024, în câteva linii
30.12.2024 09:11 Nicolae Negru Nicolae Negru // Anul politic 2024, î...

Horoscop
Vezi horoscopul tău pentru astăzi
CapricornCapricorn
VărsătorVărsător
PeștiPești
BerbecBerbec
TaurTaur
GemeniGemeni
RacRac
LeuLeu
FecioarăFecioară
BalanțăBalanță
ScorpionScorpion
SăgetătorSăgetător
Curs valutar
1 MDL   1 EUR 20.11 1 USD 17.53 1 RON 3.84 1 RUB 0.22 1 UAH 0.39
Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc un referendum privind unirea Republicii Moldova cu România, cum ați vota?
Prietenii noștri