11:51:47 14.09.2025
Stiri

TRAGEDIE // Ungheni: Un băiețel de doi ani s-a ÎNECAT în curtea casei, inundată de apele râului Prut

Actualitate 07.07.2020 11:34 Vizualizări1213
TRAGEDIE // Ungheni: Un băiețel de doi ani s-a ÎNECAT în curtea casei, inundată de apele râului Prut

Un băiețel de doi ani din satul Măcărești, raionul Ungheni, a fost găsit luni-seară fără suflare în curtea casei în care locuia.

Micuțul s-a înecat în apele revărsate din râul Prut, care au inundat și ograda în care a ieșit să se joace.

Valentina Bordianu, inspector superior în cadrul Direcției Situații Excepționale Ungheni, a declarat pentru expresul.md că mama și fiul ei de doi ani s-au mutat pentru o perioadă scurtă la bunici.

„Familia este una vulnerabilă, dar mama era una foarte grijulie, copilul era mereu supravegheat. Nimeni nu își poate explica cum s-a întâmplat acest lucru”, a spus Valentina Bordeianu pentru sursa citată.

CITIȚI și Nisporeni: A născut pe deal și a abandonat pruncul într-o vie. Cum a fost salvat nou-născutul și cum a fost găsită mama acestuia

Copilul a fost găsit în jurul orei 20.30 de către tatăl acestuia, care a venit să-l vadă.

Autor:
Top stiri
14.09.2025 08:03 268 Horoscopul zilei 14.09.2025
13.09.2025 08:41 636 Horoscopul zilei 13.09.2025

Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc alegeri parlamentare în R. Moldova, pentru cine ați vota?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte