07:15:21 23.06.2026
Stiri

Secretarul de stat Iurie Scripnic părăsește Ministerul Agriculturii după patru ani de mandat

Actualitate 11.02.2026 15:52 Vizualizări1043
Secretarul de stat Iurie Scripnic părăsește Ministerul Agriculturii după patru ani de mandat

11 februarie 2026, Chișinău - Ministerul Agriculturii și Industriei Alimentare anunță că, începând cu data de 11 februarie curent, Iurie Scripnic este eliberat din funcția de secretar de stat, în baza cererii depuse de acesta de demisie.

Mandatul lui a început în luna septembrie 2021. În această perioadă, el a coordonat domenii ce țin de politicile în sectorul zootehnic, de bunăstarea și sănătatea animalelor, precum și de siguranța alimentelor, contribuind la implementarea și monitorizarea acestor politici la nivel național.

Echipa MAIA își exprimă recunoștința pentru activitatea desfășurată de Iurie Scripnic și pentru eforturile depuse în sprijinul domeniilor pe care le-a coordonat. Îi dorim in continuare succes, dar și realizări profesionale durabile în următoarele sale angajamente.

Top stiri
22.06.2026 18:03 0
22.06.2026 08:05 591 Horoscopul zilei 22.06.2026
21.06.2026 07:53 1221 Horoscopul zilei 21.06.2026
20.06.2026 08:16 1538 Horoscopul zilei 20.06.2026

Curs valutar
1 MDL   1 EUR 20.17 1 USD 17.61 1 RON 3.85 1 RUB 0.24 1 UAH 0.39
Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc un referendum privind unirea Republicii Moldova cu România, cum ați vota?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte