FOTO // Un fotomodel aruncă cu apă și înălbitor pe bărbații de la metrou. Explicația gestului
2082
Sursa: stirinebune.gsp.ro O acțiune aparent inexplicabilă întreprinsă de o tânără fotomodel din Rusia a scandalizat mulți bărbați, dar și opinia publică.
Anna Dovgalyuk, 20 de ani, a început să toarne apă cu clor pe picioarele bărbaților care călătoreau cu metroul.
Tânăra activistă se justifică în mod dubios. A susținut că o deranjează lipsa de respect a bărbaților față de femeile din jurul lor, dar a făcut apel și la abuzurile pe care femeile le suferă din partea bărbaților care le agresează fizic sau verbal.
În cazul bărbaților pe care i-a luat la țintă în metrou a deranjat-o cei care stăteau cu picioarele desfăcute și susține că aceasta e o abordare de ”macho” și reprezintă ”agresiune de gen” la adresa femeilor.
Ana susține că petele de înălbitor care rămân după ce își stropește victimile din metrou ”sunt pete de identificare pentru a înțelege imediat ce parte a corpului controlează comportamentul acestor bărbați”.
Ea a mai spus că acționează ”în numele tuturor celor care trebuie să îndure manifestarea voastră când vă dați macho în transportul public”.
Incidentele au avut loc la metroul din Sankt Petersburg.

Sursa: gsp.ro
28.01.2019
19:03
25.01.2019
19:02
31.12.2018
20:02
29.12.2018
13:15
28.11.2018
18:30
12.11.2018
19:02
12.11.2018
15:39
01.11.2018
17:19
31.10.2018
20:02
27.10.2018
20:04
23.10.2018
17:02
18.10.2018
20:03
27.06.2026
16:00
27.06.2026
15:38
27.06.2026
15:26
27.06.2026
15:19
27.06.2026
14:27
27.06.2026
14:21
27.06.2026
06:45
27.06.2026
05:18
27.06.2026
02:40
27.06.2026
01:28
27.06.2026
01:07
27.06.2026
00:41
26.06.2026
23:38
26.06.2026
20:28
26.06.2026
20:06
26.06.2026
18:36
26.06.2026
18:30
26.06.2026
18:19
26.06.2026
18:07
26.06.2026
18:05
26.06.2026
17:59
26.06.2026
17:20
26.06.2026
17:12
26.06.2026
16:32
26.06.2026
16:32
„Moldovagaz” acuză compania „Nordgaz Furnizare”, care a promis găgăuzilor gaz la prețul de 10 lei, de „manipulare a pieței de gaze naturale”
FOTO // Cel mai COSTISITOR proiect de infrastructură rutieră din raionul Orhei a fost finalizat: Leagă satele Tabăra și Vatici
Fonduri facultative de pensii, în R. Moldova
Banca Națională a Moldovei a încheiat un memorandum de înțelegere cu banca centrală a Ungariei
















