20:23:59 15.06.2026
Stiri

Campania pentru mediu ȘOCANTĂ lansată pe Instagram. Locuri uimitoare, prea târziu să fie salvate

Știri 07.04.2018 15:02 Vizualizări2504
Campania pentru mediu ȘOCANTĂ lansată pe Instagram. Locuri uimitoare, prea târziu să fie salvate sursa: digi24.ro

Campania unei organizaţii de mediu avertizează asupra degradării planetei într-un mod inedit.

Organizaţia a plătit utilizatori de Instagram cu foarte mulţi urmăritori ca să meargă în locuri care erau odinioară colţuri de rai.

Influencerii au postat fotografii cu peisaje de o frumuseţe uimitoare, iar fanii au reacţionat imediat. Au vrut să ştie unde sunt făcute fotografiile, ca să meargă şi ei.

Doar că era o păcăleală, acum aceste locuri nu mai au nimic atrăgător, iar bloggerii au revenit spunând adevărul şi arătând fotografii din prezent - munţi distruşi pentru minerit, corali morţi, plaje şi lacuri inundate de gunoaie.

Campania are ca scop să îi îndemne pe oameni să se gândească mai mult la protejarea planetei.

Sursa: digi24.ro

Autor: Ziarul National
Top stiri
15.06.2026 08:44 469 Horoscopul zilei 15.06.2026
14.06.2026 08:40 976 Horoscopul zilei 14.06.2026
13.06.2026 08:30 1557 Horoscopul zilei 13.06.2026
12.06.2026 08:28 1914 Horoscopul zilei 12.06.2026

Parteneri
Punct de vedere NAȚIONAL
27.05.2026 11:27 ZiarulNational VIDEO // Irina Gutnic publică imagini...

14.05.2025 13:06 ZiarulNational Mihai Gribincea // Moscova rescrie is...

30.12.2024 09:11 Nicolae Negru Nicolae Negru // Anul politic 2024, î...

Horoscop
Vezi horoscopul tău pentru astăzi
Capricorn
Vărsător
Pești
Berbec
Taur
Gemeni
Rac
Leu
Fecioară
Balanță
Scorpion
Săgetător
Curs valutar
1 MDL   1 EUR 20.13 1 USD 17.39 1 RON 3.84 1 RUB 0.24 1 UAH 0.39
Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc un referendum privind unirea Republicii Moldova cu România, cum ați vota?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte