Stiri

VIDEO // „Nebunaticul” care cântă „Gangnam Style” revine! Ce SURPRIZĂ are

Monden 10.06.2014 16:00 Vizualizări1829

La aproape doi ani de la celebrul „Gangnam Style”, cunoscutul artist pop din Coreea de Sud, PSY, revine în forţă în mediul virtual. Noua sa piesă se numește „Hangover” (din engleză - mahmureală) și este o colaborare cu celebrul rapper Snoop Dogg.

În toamna anului 2012, clipul piesei „Gangnam Style” se răspândea ca un virus pe internet. Acum, videoclipul este cel mai urmărit de pe Youtube, cu peste două miliarde de vizualizări.

PSY

Jurnaliştii publicaţiei britanice „The Economist” au calculat că acest clip, care are o durată de patru minute şi 12 secunde, înmulţit cu numărul de vizualizări, a strâns în total un timp de 16 000 de ani.

Noul videoclip a fost lansat câteva zile în urmă, totuși a adunat deja peste 22 300 00 de vizualizări. Melodia „Hangover” a fost calificat de jurnaliştii revistei „Time” drept „încântător”.

Autor: Tatiana Scutaru
Stiri relevante
Top stiri

Parteneri
Punct de vedere NAȚIONAL
VIDEO // Irina Gutnic publică imagini de pe camerele de supraveghere cu Ion Ceban - „PERICOL public”: „M-a mințit pe mine, așa minte întreaga societate”
27.05.2026 11:27 ZiarulNational VIDEO // Irina Gutnic publică imagini...

Mihai Gribincea // Moscova rescrie istoria: Declarația Mariei Zaharova despre conflictul din Transnistria – propagandă sau realitate?
14.05.2025 13:06 ZiarulNational Mihai Gribincea // Moscova rescrie is...

Nicolae Negru // Anul politic 2024, în câteva linii
30.12.2024 09:11 Nicolae Negru Nicolae Negru // Anul politic 2024, î...

Horoscop
Vezi horoscopul tău pentru astăzi
CapricornCapricorn
VărsătorVărsător
PeștiPești
BerbecBerbec
TaurTaur
GemeniGemeni
RacRac
LeuLeu
FecioarăFecioară
BalanțăBalanță
ScorpionScorpion
SăgetătorSăgetător
Curs valutar
1 MDL   1 EUR 20.10 1 USD 17.45 1 RON 3.83 1 RUB 0.22 1 UAH 0.39
Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc un referendum privind unirea Republicii Moldova cu România, cum ați vota?
Prietenii noștri