06:25:27 19.02.2026
Stiri

Cu pistolul, la Aeroportul Internațional Chișinău: Ce explicații a oferit tânăra de 22 de ani

Actualitate 24.02.2023 13:04 Vizualizări2341
Cu pistolul, la Aeroportul Internațional Chișinău: Ce explicații a oferit tânăra de 22 de ani Politia de Frontieră

O cetățeancă a Ecuadorului s-a pornit spre țara sa cu un pistol pneumatic și balonașe cu aer comprimat, bunuri pe care le-a adus la Aeroportul Internațional Chișinău.

Polițiștii de frontieră au ridicat pistolul la în dimineața zilei de vineri, 24 februarie.

Tânăra de 22 de ani s-a prezentat pentru controlul de securitate, efectuat la intrarea în Aeroport, la ora 07:15. Ea a spus din start că deține o armă.

Oamenii legii au stabilit că este vorba de un pistol pneumatic calibru 4,5 mm și trei balonașe cu aer comprimat.

Totuși, străina nu a putut prezenta niciun document pentru aceste bunuri.

La fața locului a intervenit grupa operativă de la Sectorul Poliției de Frontieră Aeroportul Internațional Chișinău pentru documentarea cazului.

Pistolul și balonașele au fost ridicate și urmează să fie transmise la Centrul tehnico-criminalistic şi expertize judiciare al MAI.

Autor: Ziarul National
Stiri relevante
Top stiri

Parteneri
Punct de vedere NAȚIONAL
14.05.2025 13:06 ZiarulNational Mihai Gribincea // Moscova rescrie is...

30.12.2024 09:55 Valeriu Saharneanu Valeriu Saharneanu // Rezidenții tran...

30.12.2024 09:11 Nicolae Negru Nicolae Negru // Anul politic 2024, î...

Horoscop
Vezi horoscopul tău pentru astăzi
Capricorn
Vărsător
Pești
Berbec
Taur
Gemeni
Rac
Leu
Fecioară
Balanță
Scorpion
Săgetător
Curs valutar
1 MDL   1 EUR 20.17 1 USD 17.04 1 RON 3.96 1 RUB 0.22 1 UAH 0.39
Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc un referendum privind unirea Republicii Moldova cu România, cum ați vota?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte