Stiri

Acuzațiile de viol pur și simplu l-au ȘOCAT! Reacție vehementă a omului idolatrizat de milioane de fani: „E o crimă! Refuz să fac asta!"

Sport 04.10.2018 07:30 Vizualizări3422
Acuzațiile de viol pur și simplu l-au ȘOCAT! Reacție vehementă a omului idolatrizat de milioane de fani: „E o crimă! Refuz să fac asta! Sursa: prosport.ro

Cristiano Ronaldo (33 de ani) a postat, miercuri, pe Twitter, un mesaj clar legat de acuzele de viol făcute la adresa sa. Portughezul neagă totul și se apără în fața celor care l-au criticat. Lusitanul a fost pus sub acuzare de Kathryn Mayorga (34 de ani), care susține că, acum nouă ani în Las Vegas, a fost forțată de CR7 să întrețină relații sexuale.

„Resping cu fermitate orice acuzație care a fost făcută la adresa mea. Violul este o crimă abominabilă care se opune felului în care sunt eu și lucrurilor în care cred. Refuz să alimentez spectacolul mediatic creat de oamenii care caută să se promoveze pe seama mea. Sunt împăcat și asta mă va ajuta să aștept în liniște rezultatele acestor investigații”, a spus Ronaldo, pe contul personal de Twitter.

Cum s-ar fi întâmplat totul

Fapta care pătează acum imaginea vârfului lui Juventus s-ar fi petrecut pe 13 iunie 2009, într-un hotel. În plângerea pe care a depus-o a doua zi, Mayorga a refuzat să ofere numele atacatorului, pe care l-a descris drept „un celebru jucător de fotbal”. Pentru că plângerea nu a conținut nici numele jucătorului, nici descrierea lui, nici locul unde s-ar fi petrecut violul, polițiștii americani au închis ancheta, una pe care o vor redeschide la nouă ani și jumătate distanță.

Pe 27 septembrie, Mayorga a explicat că i-a fost teamă să nu fie umilită public și să suporte eventuala răzbunare a superstarului portughez, lucru consemnat la un tribunal din Las Vegas.

Săptămâna trecută, germanii de la Der Spiegel au publicat un raport cu privire la evenimentul nefericit prin care femeia susține că a trecut.

Avocații noului star al lui Juventus, de la Schertz Bergmann Rechtsanwalte, au oferit o primă reacție despre raportul întocmit de ziariștii germani, susținând că ar fi fost publicat ilegal și că vor fi dați în judecată: „Raportul Der Spiegel este un flagrant și vom cere daune morale o sumă corespunzătoare pentru gravitatea încălcării legii. Este una dintre cele mai grave încălcări ale drepturilor personale din ultimii ani”, au declarat avocații.

Cei doi ar fi semnat un contract, prin intermediul căruia Cristiano Ronaldo i-ar fi plătit americancei suma de 375.000 de dolari pentru a nu aminti niciodată de acest eveniment.

Sursa: prosport.ro

Autor: Ziarul National
Top stiri
Horoscopul zilei 01.08.2026 01.08.2026 13:06 649 Horoscopul zilei 01.08.2026

Parteneri
Punct de vedere NAȚIONAL
VIDEO // Irina Gutnic publică imagini de pe camerele de supraveghere cu Ion Ceban - „PERICOL public”: „M-a mințit pe mine, așa minte întreaga societate”
27.05.2026 11:27 ZiarulNational VIDEO // Irina Gutnic publică imagini...

Mihai Gribincea // Moscova rescrie istoria: Declarația Mariei Zaharova despre conflictul din Transnistria – propagandă sau realitate?
14.05.2025 13:06 ZiarulNational Mihai Gribincea // Moscova rescrie is...

Nicolae Negru // Anul politic 2024, în câteva linii
30.12.2024 09:11 Nicolae Negru Nicolae Negru // Anul politic 2024, î...

Horoscop
Vezi horoscopul tău pentru astăzi
CapricornCapricorn
VărsătorVărsător
PeștiPești
BerbecBerbec
TaurTaur
GemeniGemeni
RacRac
LeuLeu
FecioarăFecioară
BalanțăBalanță
ScorpionScorpion
SăgetătorSăgetător
Curs valutar
1 MDL   1 EUR 20.11 1 USD 17.53 1 RON 3.84 1 RUB 0.22 1 UAH 0.39
Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc un referendum privind unirea Republicii Moldova cu România, cum ați vota?
Prietenii noștri