Stiri

Zeci de smartphone-uri aduse ILEGAL de la Odesa în R. Moldova. Unde le-a ascuns șoferul

Social 30.09.2017 11:30 Vizualizări1961
Zeci de smartphone-uri aduse ILEGAL de la Odesa în R. Moldova. Unde le-a ascuns șoferul

Conducătorul unui microbuz de pe ruta Odesa-Chișinău este documentat de către vameșii moldoveni, după ce a încercat să introducă ilegal în R. Moldova zeci de telefoane mobile pentru a le vinde.

Smartphone-urile au fost depistate de către inspectorii postului vamal Palanca, care au găsit, în compartimentul destinat depozitării bagajelor de mână, 39 de telefoane mobile, de diverse mărci, pentru care șoferul autovehiculului nu a putut prezenta acte de însoțire.

Telefoanele au fost confiscate, iar șoferul riscă acum o amedă usturătoare.

Autor: Ziarul National
Stiri relevante
CA are trei membri noi 10.07.2020 08:30 4319 CA are trei membri noi
Top stiri

Curs valutar
1 MDL   1 EUR 20.13 1 USD 17.75 1 RON 3.85 1 RUB 0.24 1 UAH 0.39
Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc un referendum privind unirea Republicii Moldova cu România, cum ați vota?
Prietenii noștri