VIDEO // Silvia Radu a urcat la înălțime: „Știu că o să se lege unii că văd iar un covor moldovenesc, dar…”


Candidatul independent Silvia Radu și-a pus amprenta pe o pictură care va trona pe una din clădirile din capitală. Acesta a urcat pe schele și a dat cu peria la o pictură chiar de 1 mai.
„I-am ajutat pe câștigătorii concursului „Un Pic de Love”, organizat de „Asociația Companiilor de Creație” și „Comunitatea Ilustratorilor”. Nicolae Morozov a câștigat concursul cu desenul „Covor tradițional moldovenesc”. Am pictat și eu un pic, ca să îi ajut și să transmit astfel un mesaj de încurajare tuturor din industria creativă - Chișinăul are nevoie de implicarea tuturor artiștilor și a celor care pot înfrumuseța orașul”, a scris Radu pe Facebook.
De asemenea, fostul primar interimar a făcut și o glumă. „Știu că o să se lege unii că văd iar un covor moldovenesc, dar acesta este pictat și la final va fi la fel de frumos ca și covorul de flori care a fost în piața Catedralei și acum este desfășurat prin parcurile și scuarurile din capitală”, a mai adăugat Silvia Radu.









































































