11:29:35 22.06.2026
Stiri

Trei micuți de la Edineț, la un pas de MOARTE: S-au intoxicat cu monoxid de carbon, emanat de soba din casă

Social 10.01.2019 15:04 Vizualizări1154
Trei micuți de la Edineț, la un pas de MOARTE: S-au intoxicat cu monoxid de carbon, emanat de soba din casă
Poză simbol

Trei copii cu vârste de 2, 3 și 11 ani, dar și mama acestora de 29 de ani au fost transportați în stare gravă la spital, după ce s-au intoxicat cu monoxid de carbon, emanat de la soba din casă.

Inspectoratul General pentru Situații de Urgență transmite că cele patru persoane au fost descoperite ieri-seară, după ora 20.00, în locuința lor din orașelul Cupcini, raionul Edineț.

Pompierii anunță că în locuință nu s-a produs vreun incendiu.

Pentru a evita situații de acest gen, pompierii recomandă ca sobele de încălzit să fie exploatate cu atenție, la fel și aparatele electrice de încălzit.

Autor: Ziarul National
Stiri relevante
Top stiri
22.06.2026 08:05 271 Horoscopul zilei 22.06.2026
21.06.2026 07:53 701 Horoscopul zilei 21.06.2026
20.06.2026 08:16 1219 Horoscopul zilei 20.06.2026
19.06.2026 08:22 1299 Horoscopul zilei 19.06.2026

Curs valutar
1 MDL   1 EUR 20.22 1 USD 17.64 1 RON 3.86 1 RUB 0.24 1 UAH 0.39
Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc un referendum privind unirea Republicii Moldova cu România, cum ați vota?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte