Stiri

Au găsit un seif îngropat în pământ, lângă Polul Nord. Ce au ascuns acolo ruşii şi americanii

Știri 20.09.2017 19:04 Vizualizări3506
Au găsit un seif îngropat în pământ, lângă Polul Nord. Ce au ascuns acolo ruşii şi americanii Sursa: realitatea.net

Inginerii de la Google au avut parte de o descoperire interesantă în momentul în care făceau teste pentru dezvoltarea serviciului „Google Maps”.

Ei s-au folosit de o dronă pentru a filma imagini aproape de Polul Nord, când au dat peste un seif ascuns în pământ în localitatea Spitsbergen, din Norvegia.

Pe o insulă, la aproximativ 1000 de kilometri distanţă de Polul Nord, inginerii de la Google au descoperit seiful în care liderii lumii au depozitat 860.000 de mostre de diferite seminţe.

Această măsură a fost luată pentru cazul în care omenirea rămâne fără rezerve de hrană.

Sursa: realitatea.net

Autor: Ziarul National
Top stiri

Curs valutar
1 MDL   1 EUR 20.13 1 USD 17.75 1 RON 3.85 1 RUB 0.24 1 UAH 0.39
Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc un referendum privind unirea Republicii Moldova cu România, cum ați vota?
Prietenii noștri