13:46:10 28.06.2025
Stiri

Un ins de 30 de ani riscă până la cinci ani de PUȘCĂRIE, după ce a deposedat o minoră de chitară. Acesta s-a apropiat și pur și simplu i-a smuls instrumentul muzical

Actualitate 23.06.2023 14:42 Vizualizări1022
Un ins de 30 de ani riscă până la cinci ani de PUȘCĂRIE, după ce a deposedat o minoră de chitară. Acesta s-a apropiat și pur și simplu i-a smuls instrumentul muzical

Un bărbat de 30 de ani din Chișinău a fost plasat în arest pentru 30 de zile, fiind învinuit de săvârșirea unui jaf. Bărbatul a deposedat o minoră de chitară.

Potrivit Poliției, fata de 15 ani mergea alături de prieteni printr-un parc din sectorul Botanica al capitalei, iar la un moment dat suspectul i-ar fi smuls în mod deschis chitara pe care o ținea la spate, după care a fugit într-o direcție necunoscută.

La puțin timp, suspectul a fost reținut, dar acesta reușise deja să vândă chitara. Polițiștii au reușit să identifice cumpărătorul, iar bunul urmează a fi întors copilei.

Bănuitul nu este la prima abatere de la lege, anterior fiind judecat pentru tâlhărie și huliganism.

Acum bărbatul riscă închisoare de la 2 la 5 ani.

Autor:
Stiri relevante
Top stiri
27.06.2025 15:57 611 27.06.2025: Alertă Meteo Galben

Sondaj
Ce scenariu pare mai realist?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte