15:40:27 16.06.2025
Stiri

Iată cine va fi purtătorul de cuvânt al președintelui Iohannis

Politică 08.12.2014 11:55 Vizualizări2807
Iată cine va fi purtătorul de cuvânt al președintelui Iohannis radioromaniacultural.ro

Președintele ales al României, Klaus Iohannis, i-a propus unei scriitoare să fie purtătoarea sa de cuvânt. Tatiana Niculescu Bran a anunțat pe profilul său de Facebook că abandonează cartea pe care s-a apucat să o scrie și acceptă funcția de consilier de comunicare al președintelui.

„O știre despre mine (sper să fie o veste bună). Președintele ales al României, dl. Klaus Iohannis, mi-a propus să-i fiu purtător de cuvânt și consilier de comunicare. Sunt onorată că s-a gândit la mine. Las deoparte cartea pe care mă apucasem s-o scriu și devin, așadar, din purtătoare de cuvinte, purtătoare de cuvânt”, a scris Tatiana Niculescu Bran.

Scriitoarea a absolvit Facultatea de Litere a Universității din București și Institutul European de Jurnalism de la Bruxelles. În perioada 1995-2004 a fost redactor la Radio BBC World Service și a condus biroul acestei instituții de presă de la Bucureşti.

Autor: Stela Mihailovici
Top stiri

Parteneri
Descoperă
Punct de vedere NAȚIONAL
14.05.2025 13:06 ZiarulNational Mihai Gribincea // Moscova rescrie is...

30.12.2024 09:11 Nicolae Negru Nicolae Negru // Anul politic 2024, î...

30.12.2024 09:55 Valeriu Saharneanu Valeriu Saharneanu // Rezidenții tran...

Sondaj
Ce scenariu pare mai realist?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte