16:04:33 01.07.2025
Stiri

Guvernul a pregătit înghețată și un program pentru copii, de Ziua Europei. Evenimentul „Celebrăm Europa împreună” se va desfășura pe 9 mai în Grădina Botanică, iar intrarea este liberă

Actualitate 08.05.2023 13:31 Vizualizări1150
Guvernul a pregătit înghețată și un program pentru copii, de Ziua Europei. Evenimentul „Celebrăm Europa împreună” se va desfășura pe 9 mai în Grădina Botanică, iar intrarea este liberă

Guvernul R. Moldova organizează marți, 9 mai, de la ora 11:00 până la ora 15:00, în Grădina Botanică Națională „Alexandru Ciubotaru”, un program pentru copii, cu genericul „Celebrăm Europa împreună”.

Potrivit Guvernului, Ziua Europei simbolizează pacea și unitatea pe continentul european.

„Cu ocazia acestui eveniment, invităm cetățenii să viziteze Grădina Botanică din capitală în cadrul unui eveniment pentru copii cu expoziție de meșteșugari, program artistic din partea corului militar Credo, ateliere și activități pentru copii, expoziție a tehnicii de intervenție și criminalistică, spectacol din partea serviciului chinologic și al echipei canine, dar și alte surprize”, anunță Executivul.

Intrarea pe teritoriul Grădinii Botanice va fi liberă, iar primii 3 000 de vizitatori vor primi înghețată gratuită.

Autor:
Top stiri

Sondaj
Ce scenariu pare mai realist?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte