05:56:12 03.08.2025
Stiri

Două persoane care și-au însușit un teren de 3,3 ha din Chișinău în baza unei încheieri judecătorești false urmează a fi reținute: Învinuiții au fugit

Actualitate 09.04.2024 10:36 Vizualizări1526
Două persoane care și-au însușit un teren de 3,3 ha din Chișinău în baza unei încheieri judecătorești false urmează a fi reținute: Învinuiții au fugit

Judecătoria Chișinău, sediul Ciocana, a eliberat mandate de arestare pe numele a două persoane învinuite de Procuratura pentru Combaterea Criminalității Organizate și Cauze Speciale (PCCOCS) că și-au însușit ilegal un teren public cu suprafața de 3,3 hectare din municipiul Chișinău prin folosirea unei încheieri judecătorești false.

Hotărârea a fost pronunțată în lipsa celor două învinuiți, care se ascund de organele de drept.

Cei doi au fost anunțați în căutare internațională, iar arestul urmează să fie aplicat odată cu localizarea și reținerea lor.

Potrivit PCCOCS, investigațiile în acest caz continuă, dar și în privința altor terenuri și imobile care ar fi dobândite ilicit de către aceiași membri ai grupului criminal organizat.

Autor:
Stiri relevante
Top stiri
02.08.2025 08:19 589 Horoscopul zilei 02.08.2025

Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc alegeri parlamentare în R. Moldova, pentru cine ați vota?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte