Stiri

Directorul unei firme de taxi din capitală susținea că are pile la INP

Anticorupție 24.01.2014 11:03 Vizualizări2130
Directorul unei firme de taxi din capitală susținea că are pile la INP

Directorul unei firme de taxi din capitală a fost reţinut în flagrant delict ieri-seară, fiind bănuit de trafic de influenţă.

Bărbatul ar fi cerut de la o persoană 400 de euro și, susţinând că are influenţă asupra unor persoane din cadrul Inspectoratului Naţional de Patrulare, ar putea anula punctele de penalizare şi contravenţiile comise de către acesta.

Banii au fost găsiţi în buzunarul pantalonilor suspectului şi predaţi benevol ofiţerilor anticorupţie.

Bărbatul este reţinut pentru 72 de ore în izolatorul de urmărire penală a Centrului Național Anticorupție (CNA).

Pe acest caz a fost pornită o cauză penală. Dacă va fi găsit vinovat, suspectul riscă o amendă în mărime de până la 30 de mii de lei sau închisoare de până la cinci ani.

Autor: Galina Munteanu
Top stiri

Parteneri
Punct de vedere NAȚIONAL
VIDEO // Irina Gutnic publică imagini de pe camerele de supraveghere cu Ion Ceban - „PERICOL public”: „M-a mințit pe mine, așa minte întreaga societate”
27.05.2026 11:27 ZiarulNational VIDEO // Irina Gutnic publică imagini...

Mihai Gribincea // Moscova rescrie istoria: Declarația Mariei Zaharova despre conflictul din Transnistria – propagandă sau realitate?
14.05.2025 13:06 ZiarulNational Mihai Gribincea // Moscova rescrie is...

Nicolae Negru // Anul politic 2024, în câteva linii
30.12.2024 09:11 Nicolae Negru Nicolae Negru // Anul politic 2024, î...

Horoscop
Vezi horoscopul tău pentru astăzi
CapricornCapricorn
VărsătorVărsător
PeștiPești
BerbecBerbec
TaurTaur
GemeniGemeni
RacRac
LeuLeu
FecioarăFecioară
BalanțăBalanță
ScorpionScorpion
SăgetătorSăgetător
Curs valutar
1 MDL   1 EUR 20.05 1 USD 17.37 1 RON 3.82 1 RUB 0.21 1 UAH 0.39
Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc un referendum privind unirea Republicii Moldova cu România, cum ați vota?
Prietenii noștri