Consilier municipal, ales președinte al Organizației de Tineret a PAS
![Vizualizări](/img/eye.jpg)
![Consilier municipal, ales președinte al Organizației de Tineret a PAS](/getimages/620x2000x2/large/947c49d92c53513abedba30cb84d9080.jpg)
Organizația de tineret a Partidului Acțiune și Solidaritate (PAS Youth) și-a ales duminică, 22 ianuarie, o nouă conducere.
În această funcție a fost votat Dumitru Ivanov, consilier municipal în Consiliul Municipal Chișinău, care a depășit-o pe fosta șefă Alina Dandara, căreia tocmai i-a fost validat mandatul de deputat.
Vicepreședinți PAS Youth au devenit Maria Nicolaescu, Marcela Nistor și Ion Mihalachi.
Totodată, președintă a PAS Youth Chișinău a fost desemnată Oxana Bordian, vicepreședinți ai structurii din Chișinău – Selinia Cojocaru, Vlad Batog și Mihai Rusu.
La eveniment au fost prezenți și președinții de onoare ai organizației Adrian Baluțel și Victor Spînu, dar și ministrul Infrastructurii și Dezvoltării Regionale, Andrei Spînu, și președintele Organizației Teritoriale Chișinău, Alex Trubca.
![](/getimages/620x2000x2/large/3b9af5ade4b4ca948b43e3a6d3cdb26e.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/cef62988fd56168cc2319c0e6b5645b7.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/a4758362b56d2017da39677ce30339be.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/860b4f52bf03ae3ba5aa97739ebd1351.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/97196f6097c2b098c759417440d13b2d.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/67753a8022633d3f1de6cec148490315.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/34b2d9ef04958203e770ccdcb0143689.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/727433ab59ecee6122a608d7d9b50821.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/38aca113b695433a8fbb4d26d1006a17.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/da06ee5375cab9fb731e62975a6050f7.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/cef62988fd56168cc2319c0e6b5645b7.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/a4758362b56d2017da39677ce30339be.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/860b4f52bf03ae3ba5aa97739ebd1351.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/97196f6097c2b098c759417440d13b2d.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/67753a8022633d3f1de6cec148490315.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/34b2d9ef04958203e770ccdcb0143689.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/727433ab59ecee6122a608d7d9b50821.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/ce8d53c0261cdd399725b9e4267727e2.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/e3722d0ec47239fb0b80765e519b94d2.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/b98a9f3290d0f7cedb7e694688aa9199.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/649a3c0b4ce4a59f11c42ddef51c0879.jpg)