23:45:27 18.09.2025
Stiri

Caz şocant: suporterii au ATACAT locuinţa preşedintelui clubului şi i-au incendiat maşina!

Sport 06.03.2018 17:00 Vizualizări2533
Caz şocant: suporterii au ATACAT locuinţa preşedintelui clubului şi i-au incendiat maşina! sursa: google.ro

Un caz şocant vine din Argentina, unde fanii echipei Almirante Brown, nemulţumiţi de o serie de înfrângeri înregistrate de formaţia din liga a treia argentiniană, au atacat locuinţa preşedintelui clubului, Antonio Argento, trăgând câteva gloanţe către aceasta, şi au incendiat o maşină.

Totul s-a întâmplat după ce Almirante Brown a fost învinsă acasă de San Miguel, scor 2-1.

„Suntem obişnuiţi cu ameninţările şi ironiile de pe reţelele de socializare şi să ni se ceară demisia, din cauza seriei de rezultate negative. Însă această violenţă este inacceptabilă”, a declarat Argento.

Almirante Brown ocupă, după 24 de etape, ultimul loc în clasamentul ligii Primera B Metropolitana din Argentina, cu doar 16 puncte, anunţă telekomsport.ro.

Autor:
Top stiri

Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc alegeri parlamentare în R. Moldova, pentru cine ați vota?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte