19:27:44 10.09.2025
Stiri

VIDEO // Un recidivist a profitat de neatenția recepționerei unui hotel din capitală și i-a FURAT portmoneul cu 60 000 de lei

Actualitate 07.07.2021 18:35 Vizualizări1091
VIDEO // Un recidivist a profitat de neatenția recepționerei unui hotel din capitală și i-a FURAT portmoneul cu 60 000 de lei

Un recidivist de 38 de ani s-a ales cu 60 000 de lei, după ce a furat pormoneul unei angajate a unui hotel din capitală. Acesta reușise să cheltuiască o parte din bani până a fi reținut de polițiști.

Potrivit Poliției capitalei, furtul a avut loc pe 3 iulie curent.

Recepționera hotelului a mers să verifice camera eliberată de un client, iar biroul a rămas nesupravegheat pentru câteva minute. În acest răstimp, suspectul a deschis sertarul și a sustras pormoneul. Totul a fost fixat de camerele de luat vederi.

Ulterior, suspectul a fost identificat și reținut. Acesta s-a dovedit a fi un bărbat de38 de ani, locuitor al capitalei, anterior judecat pentru infracțiuni analogice. Acesta și-a recunoscut vina, afirmând că, după ce a sustras portmoneul, a mers într-un local unde a scos banii, iar portmoneul l-a aruncat.

Suspectul a fost reținut pentru 72 de ore și este cercetat penal pentru furt. El riscă o amendă de până la 67 500 de lei, muncă neremunerată în folosul comunității de la 180 la 240 de ore sau închisoare de până la 4 ani.

Autor:
Stiri relevante
Top stiri

Parteneri
Punct de vedere NAȚIONAL
14.05.2025 13:06 ZiarulNational Mihai Gribincea // Moscova rescrie is...

30.12.2024 09:11 Nicolae Negru Nicolae Negru // Anul politic 2024, î...

30.12.2024 09:55 Valeriu Saharneanu Valeriu Saharneanu // Rezidenții tran...

Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc alegeri parlamentare în R. Moldova, pentru cine ați vota?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte