23:45:29 18.09.2025
Stiri

VIDEO // Moldoveanca pe care mulți o vedeau câștigătoare A PĂRĂSIT concursul „X Factor”

Monden 20.12.2014 15:49 Vizualizări3143

Deși a impresionat cu fiecare piesă pe care a interpretat-o pe scena concursului „X Factor” de la postul românesc de televiziune „Antena 1” și mulți o vedeau câștigătoarea competiției, moldoveanca Nicoleta Nucă nu a ajuns în finală. Tânără a fost mai puțin votată de public decât concurentul său, italianul Alessio Paddeu.

Ultima prestație a Nicoletei a fost impecabilă și emoționantă. Ea a cântat în duet cu Florin Ristei piesa „One Sweet Day” de Mariah Carey și Boyz II Men. Fata a izbucnit în plâns când prezentatorii au anunțat că nu trece în marea finală.

„Niciodată să nu te oprești aici. Drumul tău este numai și numai pe scenă. Sper că acest „X Factor” să-ți deschidă uși pentru că le meriți din plin indiferent de acest rezultat. Sunt foarte mândru de tine și de tot ce ai făcut în concurs”, i-a spus Nicoletei antrenorul Ștefan Bănică Junior.

În finala din 26 decembrie se vor bate pentru marele premiu „X Factor” Alexandra Crişan, Adina Răducan, Trupa 69 (Maria şi Cocoon Kills) şi Alessio Paddeu.


Autor: Stela Mihailovici
Top stiri

Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc alegeri parlamentare în R. Moldova, pentru cine ați vota?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte