22:29:34 22.06.2025
Stiri

VIDEO // „Caras” a ajuns pe mâna poliției, după ce ar fi determinat mai multe tinere să presteze serviciile sexuale online: „Dă mai jos, să se vadă…”

Actualitate 14.09.2023 13:59 Vizualizări3273
VIDEO // „Caras” a ajuns pe mâna poliției, după ce ar fi determinat mai multe tinere să presteze serviciile sexuale online: „Dă mai jos, să se vadă…”

Un bărbat de 27 de ani din Orhei, poreclit „Caras”, este cercetat penal, după ce ar fi determinat mai multe tinere să presteze servicii sexuale online.

Potrivit Poliției, „Caras”, tânăr cu influență în mediul online, ar fi convins mai multe tinere să participe în activități cu caracter sexual, inclusiv prin prezentarea organelor genitale. Apoi, imaginile video erau difuzate prin intermediul tehnologiilor informaționale pe rețelele de socializare, în speță Telegram și Tik-Tok.

Scopul lui „Caras” era obținerea unor venituri, care rezultau din „cadourile” virtuale oferite de privitori, precum și în baza numărului de urmăritori în timp real.

În cadrul perchezițiilor la domiciliul bărbatului, polițiștii au ridicat telefonul mobil care ar demonstra implicarea acestuia în asemenea cazuri.

Oamenii legii urmează să stabilească toate persoanele implicate, numărul exact de victime, dar și profiturile pe care le-ar fi obținut „Caras” în urma activității infracționale.

Autor:
Stiri relevante
22.06.2025 08:03 337 Horoscopul zilei 22.06.2025
Top stiri

Sondaj
Ce scenariu pare mai realist?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte