Presa din Ucraina: „În R. Moldova vin grupuri MASIVE de persoane din Rusia cu o constituție SPORTIVĂ”
![Vizualizări](/img/eye.jpg)
![Presa din Ucraina: „În R. Moldova vin grupuri MASIVE de persoane din Rusia cu o constituție SPORTIVĂ”](/getimages/620x2000x2/large/9505b8bd9e5341445f86ca4c6fbc4cbe.jpg)
Presa ucraineană scrie că, în noaptea de duminică spre luni, în Chișinău au sosit mai multe grupuri de persoane din Rusia, îmbrăcate în civil, cu o constituție fizică sportivă.
Potrivit sursei, directorul Centrului pentru studii militar-politice, liderul grupului „Rezistența Informațională”, Dmitri Tîmciuk, a scris despre aceasta pe o rețea de socializare. Potrivit lui Tîmciuk, aceste grupuri de persoane atletice vin din Rusia în Chișinău, după care se îndreaptă organizat spre Transnistria.
De asemenea, Dmitri Tîmciuk a avertizat și despre faptul că mai multe unități militare ruse de la granița cu Ucraina au fost alertate ieri-noapte pentru a fi pregătite de luptă.
Menționăm că în estul Ucrainei au loc mai multe confruntări între forțele pro-ruse și serviciile speciale ucrainene după acțiunile separatiste din regiune.
![](/getimages/620x2000x2/large/34b2d9ef04958203e770ccdcb0143689.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/c7472494b2bf30da9ee2760852b92c4e.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/529bc7a063afe6f6254d759923f19534.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/a3c7015c4c037d093ca9d6b52a178dda.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/71be38a57fcbc13f9c7a97d18155a88e.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/52757c3e6e22f591454d038eeb5d4c05.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/d503980053ea8587c1393054992c9eff.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/57e9a24adeaa4374d49872d68fc53db8.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/8d56598c0f538d83bef24b528161f15e.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/13a1203f120e7b9d1d0556214c3e7206.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/3b9af5ade4b4ca948b43e3a6d3cdb26e.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/cef62988fd56168cc2319c0e6b5645b7.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/a4758362b56d2017da39677ce30339be.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/860b4f52bf03ae3ba5aa97739ebd1351.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/97196f6097c2b098c759417440d13b2d.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/67753a8022633d3f1de6cec148490315.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/34b2d9ef04958203e770ccdcb0143689.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/727433ab59ecee6122a608d7d9b50821.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/3b9af5ade4b4ca948b43e3a6d3cdb26e.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/cef62988fd56168cc2319c0e6b5645b7.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/a4758362b56d2017da39677ce30339be.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/860b4f52bf03ae3ba5aa97739ebd1351.jpg)