14:41:43 02.07.2025
Stiri

România, PROMOVATĂ în Rusia

Știri 01.02.2016 19:35 Vizualizări1969
România, PROMOVATĂ în Rusia

Își propun să promoveze mai activ potenţialul turistic şi în Rusia. Timp de câteva zile, la Moscova, proiectul pilot „Descoperă România” le prezintă ruşilor cele mai atractive destinaţii din România.

După mulţi ani, România vine pe piaţa rusă cu oferte concrete în domeniul turismului. Contextul geopolitic actual i-a privat pe cetăţenii ruşi de destinaţiile de vacanţă tradiţionale cum ar fi Egiptul sau Turcia, transmite știri. tvr.ro.

Autoritatea naţională pentru turism şi Ambasada României la Moscova au organizat o întâlnire între tour-operatorii ruşi şi români tocmai pentru a identifica măsurile care pot duce le creşterea fluxului turistic între ţara noastră şi Rusia.

Demararea proiectului pilot comun „Descoperă România” presupune acţiuni de marketing, conferinţe de prezentare şi promovare a României şi a destinaţiilor româneşti, ce vor fi organizate pe teritoriul Rusiei.

În viitorul apropiat pentru tour-opertorii ruşi vor fi organizate infotrip-uri gratuite pe litoral, în Delta Dunării, dar şi în alte destinaţii interesante din România.

Autor:
Stiri relevante
Top stiri

Sondaj
Ce scenariu pare mai realist?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte