00:31:52 24.06.2026
Stiri

Întâlnire de curtoazie între vicepremierul Chiveri și șefa interimară a Misiunii OSCE în Moldova pentru intensificarea cooperării privind reglementarea transnistreană

Actualitate 04.11.2025 16:27 Vizualizări1132
Întâlnire de curtoazie între vicepremierul Chiveri și șefa interimară a Misiunii OSCE în Moldova pentru intensificarea cooperării privind reglementarea transnistreană

La data de 4 noiembrie 2025, viceprim-ministrul responsabil cu reintegrarea, Valeriu Chiveri, a avut o întâlnire de curtoazie cu șefa interimară a Misiunii OSCE în Republica Moldova, Izabela Sylwia Hartmann. Această întrevedere a fost prilejuită de recenta preluare a mandatului tuturor său.

Izabela Hartmann, șefa interimară a Misiunii OSCE în Moldova, l-a felicitat pe vicepremierul Valeriu Chiveri cu ocazia numirii sale în funcție și i-a urat mult succes în desfășurarea mandatului său guvernamental.

Cei doi interlocutori au convenit să mențină un dialog activ. De asemenea, au stabilit o interacțiune constantă pe aspectele ce vizează procesul de reglementare transnistreană. Problemele actuale ale locuitorilor regiunii vor fi menținute în centrul atenției.

Stiri relevante
Top stiri
23.06.2026 08:46 526 Horoscopul zilei 23.06.2026
22.06.2026 18:03 0

Parteneri
Punct de vedere NAȚIONAL
27.05.2026 11:27 ZiarulNational VIDEO // Irina Gutnic publică imagini...

14.05.2025 13:06 ZiarulNational Mihai Gribincea // Moscova rescrie is...

30.12.2024 09:11 Nicolae Negru Nicolae Negru // Anul politic 2024, î...

Horoscop
Vezi horoscopul tău pentru astăzi
Capricorn
Vărsător
Pești
Berbec
Taur
Gemeni
Rac
Leu
Fecioară
Balanță
Scorpion
Săgetător
Curs valutar
1 MDL   1 EUR 20.15 1 USD 17.68 1 RON 3.84 1 RUB 0.24 1 UAH 0.39
Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc un referendum privind unirea Republicii Moldova cu România, cum ați vota?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte