10:26:38 19.04.2024

Sport 08.04.2019 09:41 Vizualizări2353 Autor: Ziarul National
FC Milsami este pe primul loc în Divizia Națională, după VICTORIA în fața campionilor de la FC Sheriff facebook

Milsami este noul lider al Diviziei Naționale. Asta după ce a bătut-o pe Sheriff, la Tiraspol, cu 1-0, transmite IPN. Mihai Plătică a marcat singurul gol în minutul 17, iar în minutul 47 a fost eliminat pentru cumul de cartonașe galbene. „Consider că am meritat victoria. Felicit jucătorii pentru efortul depus”, a declarat la conferința de presă antrenorul echipei Milsami, Veaceslav Rusnac.

Milsami și Sheriff au un punct avans față de Sfântul Gheorghe, care a remizat pe terenul lui Petrocub Hîncești, scor 2-2. Vadim Gulceac și Ion Jardan au marcat primele goluri pentru Petrocub, dar echipa antrenată de Lilian Popescu s-a mulțumit doar cu o remiză. Pentru oaspeți au punctat Sergiu Istrati și Miroslav Mazur.

Remiză și la Chișinău în confruntarea dintre Zimbru și Dinamo-Auto. „Galben-verzii” au condus din minutul 30 după golul lui Radu Scoarță, dar au fost egalați în ultimele secunde, când a punctat Valeriu Macrițchii.

La Orhei, Speranța a dispus de nou-promovata Codru Lozova, cu 2-1. Maxim Iurcu a deschis scorul în minutul 29, dar Arcadie Rusu a egalat în minutul 92. Speranța a smuls până la urmă victoria dintr-un penalty dictat de arbitrul Iurii Covtun. Același Iurcu a înscris și Speranța a urcat pe locul 4 în clasament.î

19.04.2024 09:13 Nicolae Negru Nicolae Negru // Despărțirea apelor p...

15.04.2024 09:20 Nicolae Negru Nicolae Negru // Simțul realității și...

12.04.2024 09:14 Nicolae Negru Nicolae Negru // Recensământul ca o f...