05:49:48 27.08.2025
Stiri

Adrian Dupu i-a prezentat premierului Nicolae Ciucă cele mai importante proiecte pe care DRRM dorește să le desfășoare în regiunea extinsă a Mării Negre cu participarea think-tank-urilor românești

Actualitate 18.10.2022 15:14 Vizualizări608
Adrian Dupu i-a prezentat premierului Nicolae Ciucă cele mai importante proiecte pe care DRRM dorește să le desfășoare în regiunea extinsă a Mării Negre cu participarea think-tank-urilor românești

Secretarul de stat Adrian Dupu a reprezentat astăzi Departamentul pentru Relația cu Republica Moldova (DRRM) la consultările pe tema finanțării think-thank-urilor românești cu activități în regiunea extinsă a Mării Negre, eveniment găzduit de prim-ministrul României, Nicolae Ciucă.

Premierul României a comunicat interesul Guvernului României pentru susținerea activității think-tank-urilor românești.

Discuțiile au vizat prezentarea criteriilor de selecție și dificultățile finanțării think-tank-urilor, precum și bunele practici în materie.

„Cu această ocazie am prezentat cele mai importante proiecte pe care DRRM dorește să le desfășoare în regiune cu participarea think-tank-urilor românești”, a scris Adrian Dupu într-o postare pe Facebook.

Autor:
Stiri relevante
Top stiri

Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc alegeri parlamentare în R. Moldova, pentru cine ați vota?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte