05:26:03 19.09.2025
Stiri

VIDEO // Patru indieni au fost reținuți pe malul Prutului, în momentul când încercau să treacă fraudulos în România

Actualitate 16.10.2023 10:06 Vizualizări874
VIDEO // Patru indieni au fost reținuți pe malul Prutului, în momentul când încercau să treacă fraudulos în România

Patru indieni, care au încercat să ajungă clandestin din R. Moldova în România, au fost reținuți pe malul Prutului, în noaptea de 14 octombrie, de către polițiștii de frontieră.

Grație unui sistem de supraveghere aeriană, polițiștii de frontieră de la Ungheni au observat un grup de patru persoane ce intenționa să traverseze fraudulos granița. Grupul a fost reținut în imediata apropiere a malului râului Prut.

La fața locului au fost identificați patru cetățeni indieni, cu vârste cuprinse între 24 și 35 de ani, care intenționau să treacă ilegal frontiera moldo-română.

Cei patru riscă să fie expulzați din R. Moldova.

Autor:
Stiri relevante
Top stiri

Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc alegeri parlamentare în R. Moldova, pentru cine ați vota?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte