Stiri

Au chefuit împreună, după care și-a jefuit amicul de pahar

Social 24.03.2015 11:00 Vizualizări1875
Au chefuit împreună, după care și-a jefuit amicul de pahar

Un bărbat în vârstă de 55 de ani a ajuns pe mâna polițiștilor, fiind suspectat că și-a jefuit vecinul, după ce au chefuit împreună.

Totul s-a întâmplat în seara zilei de 21 martie curent. Când s-a trezit a doua zi, victima a observat că-i lipsesc din casă 1 800 de lei. Imediat, aceasta a alertat poliția.

Stăpâna casei a spus polițiștilor că, împreună cu încă patru persoane, printre care se afla și suspectul, au consumat băuturi alcoolice, iar spre dimineață, stăpânul casei, un tânăr în vârstă de 30 de ani, a depistat că-i lipsește o sumă de bani.

Suspectul a fost găsit pe teritoriul Cimitirului Central din strada Armenească din municipiul Chișinău.

Fiind audiat de către forțele de ordine, acesta a recunoscut că a sustras o anumită sumă de bani de la stăpânul casei și a reușit s-o cheltuiască pe băuturi alcoolice.

Autor: Galina Munteanu
Top stiri

Curs valutar
1 MDL   1 EUR 20.13 1 USD 17.75 1 RON 3.85 1 RUB 0.24 1 UAH 0.39
Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc un referendum privind unirea Republicii Moldova cu România, cum ați vota?
Prietenii noștri