Stiri

A găsit o maşină plină cu bani şi un bebeluş ABANDONAT, pe marginea drumului: E ca-n filme, dar real

Știri 28.09.2017 15:40 Vizualizări3303
A găsit o maşină plină cu bani şi un bebeluş ABANDONAT, pe marginea drumului: E ca-n filme, dar real Sursa: realitatea.net

O femeie a avut parte de o experienţă unică, pe care o aseamănă unui film, pentru că, dacă ar fi fost experienţa altcuiva, nu ar fi crezut.

Ea mergea, împreună cu alte trei persoane, la biserică şi consideră că s-au aflat în momentul potrivit la locul potrivit pentru a-l salva pe băieţel. Era extrem de cald şi copilul fusese lăsat, au conchis medicii, în maşină de aproximativ cinci minute. Lângă el se aflau aproximativ 5500 de dolari, în scăunelul de maşină în care era bebeluşul.

Poliţia a descoperit şi un certificat de naştere în maşină şi au identificat-o pe mama copilului, care a ajuns la spital, pentru o evaluare psihiatrică.

„Nu ştim de ce a făcut ce a făcut. Dar oamenii fac cele mai bizare lucruri uneori. Nu îmi amintesc să fi văzut un caz în care un bebeluş a fost abandonat pe marginea unei autostrăzi. Ar fi putut avea un final foarte tragic”, a explicat un poliţist, pentru ABC News.

Sute de persoane au vrut să îl adopte pe micuţ, acesta aflându-se, momentan, în grija familiei mamei sale.

Sursa: realitatea.net

Autor: Ziarul National
Top stiri
Horoscopul zilei 25.06.2026 25.06.2026 08:42 229 Horoscopul zilei 25.06.2026

Curs valutar
1 MDL   1 EUR 20.13 1 USD 17.76 1 RON 3.84 1 RUB 0.24 1 UAH 0.40
Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc un referendum privind unirea Republicii Moldova cu România, cum ați vota?
Prietenii noștri