VIDEO // O șoferiță BEATĂ s-a TĂVĂLIT pe asfalt, după ce a fost oprită de poliție: „Eu nu am nevoie de permis de conducere”


O șoferiță din Glodeni, în vârstă de 45 de ani, va rămâne fără permis de conducere, după ce a fost prinsă beată la volan. Aceasta nu a acceptat să fie supusă testării alcoolscopice și s-a dat în spectacol în fața polițiștilor.
Potrivit Poliției, agenților de patrulare le-a atras atenția un automobil „Toyota” condus de șoferiță, deoarece avea mișcări haotice.
În timpul documentării, oamenii legii au stabilit că șoferița de 45 de ani avea un comportament suspect și nu se subordona cerințelor legale ale polițiștilor. La un moment dat, aceasta s-a întins pe asfalt.
La solicitarea repetată a inspectorilor de patrulare de a fi supusă testării alcoolscopice, femeia a refuzat. „Eu nu am nevoie de permis de conducere”, a spus femeia în limba rusă.
Șoferița este documentată penal, deoarece a refuzat să fie testată alcoolscopic, dar și să treacă examenul medical în vederea stabilirii stării de ebrietate și a naturii ei. Totodată, femeia riscă anularea dreptului de a conduce mijloace de transport.









































































