18:28:31 06.05.2025
Stiri

Un cetățean al Turciei, condamnat la 12 ani de pușcărie pentru că a violat-o pe fiica în vârstă de 13 ani a concubinei sale

Actualitate 29.04.2024 10:25 Vizualizări716
Un cetățean al Turciei, condamnat la 12 ani de pușcărie pentru că a violat-o pe fiica în vârstă de 13 ani a concubinei sale

Un bărbat în vârstă de 40 de ani, originar din Turcia, a fost condamnat la 12 ani de pușcărie pentru că a violat-o pe fiica femeii cu care locuia împreună, copila având vârsta de 13 ani.

Potrivit procurorilor, cazul a avut loc în luna august 2022, în apartamentul concubinei sale din R. Moldova. Individul a profitat de incapacitatea fizică a minorei de a opune rezistență, a dezbrăcat-o forțat și a întreținut cu ea un raport sexual neconsimțit.

Inculpatul, care a pledat nevinovat, a părăsit teritoriul Republicii Moldova în septembrie 2022, imediat după ce afla-se că Poliția se ocupă de acest caz.

Ulterior, în aprilie 2023, crezând că dosarul în privința acestuia a fost clasat, a revenit în Republica Moldova și a fost reținut în incinta Aeroportului Internațional Chișinău.

Sentința pe numele bărbatului nu este definitivă.

Autor:
Stiri relevante
Top stiri

Parteneri
Descoperă
Punct de vedere NAȚIONAL
30.12.2024 09:11 Nicolae Negru Nicolae Negru // Anul politic 2024, î...

30.12.2024 09:55 Valeriu Saharneanu Valeriu Saharneanu // Rezidenții tran...

27.12.2024 09:10 Nicolae Negru Nicolae Negru // Maia Sandu, al doile...

Sondaj
Credeți că lupta împotriva corupției mari va fi impulsionată prin comasarea Procuraturii Anticorupție și PCCOCS?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte