11:12:39 24.06.2026
Stiri

Funcție nouă pentru Natalia Gavrilița, după ce a demisionat de la cârma GUVERNULUI

Actualitate 16.02.2023 13:13 Vizualizări4124
Funcție nouă pentru Natalia Gavrilița, după ce a demisionat de la cârma GUVERNULUI

Prim-vicepreședinta Partidului Acțiune și Solidaritate (PAS), Natalia Gavrilița, se va alege cu o funcție nouă, după ce săptămâna trecută a demisionat de la cârma Guvernului R. Moldova.

Liderul PAS, Igor Grosu, a declarat astăzi, cu câteva minute înainte de învestirea Cabinetului lui Dorin Recean, că Natalia Gavrilița rămâne parte a echipei și se va alege cu o funcție nouă.

CITIȚI și Mesajul de ADIO al Nataliei Gavrilița: „Transmit cu inima împăcată noii echipe responsabilitatea gestionării Guvernului”

„Natalia Gavrilița participă foarte activ și a participat la discutarea programului de guvernare al noului Executiv. Va avea acum o pauză, după care, la timpul potrivit, o să venim cu informații suplimentare”, a precizat Grosu.

Întrebat ce funcție i se pregătește Nataliei Gavrilița, Grosu a răspuns că „totul” va fi anunțat „la timpul său”.

Anterior s-a vehiculat că Natalia Gavrilița ar putea fi numită în fruntea Băncii Naționale a Moldovei.

Autor: Ziarul National
Stiri relevante
24.06.2026 08:17 268 Horoscopul zilei 24.06.2026
Top stiri
24.06.2026 08:17 262 Horoscopul zilei 24.06.2026
23.06.2026 08:46 633 Horoscopul zilei 23.06.2026
22.06.2026 18:03 0

Curs valutar
1 MDL   1 EUR 20.15 1 USD 17.68 1 RON 3.84 1 RUB 0.24 1 UAH 0.39
Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc un referendum privind unirea Republicii Moldova cu România, cum ați vota?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte