22:32:00 18.05.2025
Stiri

„Putin e încântător”. Cine este bărbatul care a spus asta

Știri 17.10.2015 14:43 Vizualizări2985
„Putin e încântător”. Cine este bărbatul care a spus asta businessinsider.com

David Furnish, soțul interpretului britanic Elton John, îl descrie pe Vladimir Putin ca fiind „încântător”, dezvăluind că președintele rus și partenerul său de viață urmează să se întâlnească personal pentru a discuta problema homosexualilor.

Sir Elton a primit luna trecută un telefon de la Putin, după ce doi actori ruși i-au făcut o farsă pretinzând că ar fi liderul de la Kremlin.

După ce a aflat că telefonul și discuția avută a fost de fapt o farsă, artistul și-a păstrat umorul și a insistat că nu l-a deranjat gluma, ba din contra, incidentul ar putea ajuta în eliminarea descriminării homosexualilor, scrie realitatea.net.

David Furnish a declarat că „Vladimir Putin este minunat. Înainte de toate, nu este vorba despre politică - eu nu sunt politician - este vorba despre umanitate”.

Autor: Irina Nechit
Stiri relevante
Top stiri

Parteneri
Descoperă
Punct de vedere NAȚIONAL
14.05.2025 13:06 ZiarulNational Mihai Gribincea // Moscova rescrie is...

30.12.2024 09:11 Nicolae Negru Nicolae Negru // Anul politic 2024, î...

30.12.2024 09:55 Valeriu Saharneanu Valeriu Saharneanu // Rezidenții tran...

Sondaj
Ce scenariu pare mai realist?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte