Grupul de WhatsApp al fotbaliștilor de la FC Barcelona a luat foc în timpul „masacrului” de la Manchester City – Real Madrid! Ce și-au mai scris jucătorii lui Xavi
![Vizualizări](/img/eye.jpg)
![Grupul de WhatsApp al fotbaliștilor de la FC Barcelona a luat foc în timpul „masacrului” de la Manchester City – Real Madrid! Ce și-au mai scris jucătorii lui Xavi](/getimages/620x2000x2/large/1709d12c7f1e8f26742d34d6fa2c86cc.jpg)
Umilința trăită de Real Madrid pe terenul lui Manchester City în returul semifinalelor Ligii Campionilor, scor 0-4, a fost motiv de glume pentru jucătorii Barcelonei pe grupul lor de WhatsApp.
Publicația spaniolă AS.com a publicat mesajele care au circulat pe grupul de WhatsApp al jucătorilor catalani în timpul disputei dintre Real Madrid și Manchester City (1-5 la general).
„Ce mișcare!”, a fost unul dintre primele mesaje de pe grup, fiind urmat de un altul prin care se evidenția că un asemenea Real Madrid slab nu a mai fost văzut „din finala Supercupei Spaniei”.
La pauză Manchester City conducea deja cu 2-0, motiv pentru jucătorii lui Xavi să exclame: „Ce buni sunt!”. De altfel, acesta a fost mesajul cel mai des întâlnit pe grupul de WhatsApp al catalanilor.
Eric Garcia și Ferran Torres, foști jucători la Manchester City, au profitat și ei de ocazie pentru a-și felicita foștii colegi de echipă imediat ce jocul s-a terminat. Xavi Hernández i-a transmis lui Pep Guardiola un mesaj de felicitare înaintea celei de-a doua finale a Ligii Campionilor care vine cu Manchester City.
![](/getimages/620x2000x2/large/3b9af5ade4b4ca948b43e3a6d3cdb26e.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/cef62988fd56168cc2319c0e6b5645b7.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/a4758362b56d2017da39677ce30339be.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/860b4f52bf03ae3ba5aa97739ebd1351.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/97196f6097c2b098c759417440d13b2d.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/67753a8022633d3f1de6cec148490315.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/34b2d9ef04958203e770ccdcb0143689.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/727433ab59ecee6122a608d7d9b50821.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/38aca113b695433a8fbb4d26d1006a17.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/da06ee5375cab9fb731e62975a6050f7.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/cef62988fd56168cc2319c0e6b5645b7.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/a4758362b56d2017da39677ce30339be.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/860b4f52bf03ae3ba5aa97739ebd1351.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/97196f6097c2b098c759417440d13b2d.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/67753a8022633d3f1de6cec148490315.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/34b2d9ef04958203e770ccdcb0143689.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/727433ab59ecee6122a608d7d9b50821.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/ce8d53c0261cdd399725b9e4267727e2.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/e3722d0ec47239fb0b80765e519b94d2.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/b98a9f3290d0f7cedb7e694688aa9199.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/649a3c0b4ce4a59f11c42ddef51c0879.jpg)