01:21:29 14.06.2026
Stiri

FOTO // Igor Dodon a avut parte de o „SURPRIZĂ” în această dimineață. Un activist civic a plasat mai multe BANNERE în Chișinău, care îi sunt dedicate șefului statului

Politică 17.01.2019 12:03 Vizualizări20025
FOTO // Igor Dodon a avut parte de o „SURPRIZĂ” în această dimineață. Un activist civic a plasat mai multe BANNERE în Chișinău, care îi sunt dedicate șefului statului

Activistul civic Mihail Bagas a plasat mai multe bannere în municipiul Chișinău, prin intermediul cărora dă o replică la pancartele președintelui Igor Dodon, care au împânzit în ultimele zile Chișinăul.

Prin intermediul bannerelor sale, șeful statului afirmă că „vine timpul nostru”, dar a declarat recent că acestea nu ar avea nicio treabă cu campania electorală și că reprezintă o acțiune de promovare a Președinției.

În replică, Bagas a plasat bannere prin care în transmite lui Dodon că, de fapt, timpul său a trecut. Pe pancarte este imprimată o clepsidră.

Solicitat de Ziarul NAȚIONAL, Mihail Bagas a confirmat că dânsul a plasat bannerele dedicate lui Dodon.

„Am plasat în municipiul Chișinău șase bannere. Vreau să precizez că eu nu candidez la alegerile parlamentare. Eu, la fel ca toată lumea, vreau schimbări reale, dar nu cu aceiași oameni. Aceștia promit orice, doar ca să rămână la putere”, a menționat Bagas.



Autor: Ziarul National
Stiri relevante
Top stiri
13.06.2026 08:30 532 Horoscopul zilei 13.06.2026
12.06.2026 08:28 1083 Horoscopul zilei 12.06.2026

Curs valutar
1 MDL   1 EUR 20.09 1 USD 17.42 1 RON 3.83 1 RUB 0.24 1 UAH 0.39
Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc un referendum privind unirea Republicii Moldova cu România, cum ați vota?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte