02:24:09 14.09.2025
Stiri

Doi cetățeni turci, PRINȘI în timp ce intenționau să treacă ilegal Prutul, pentru a ajunge în România

Social 11.02.2020 18:00 Vizualizări912
Doi cetățeni turci, PRINȘI în timp ce intenționau să treacă ilegal Prutul, pentru a ajunge în România

Doi cetățeni ai Turciei, cu vârste de 47 și 49 de ani, au fost prinși în seara zilei de ieri, pe 10 februarie, în timp ce încercau să treacă ilegal Prutul, în zona satului Ivanovca din raionul Hâncești, pentru a ajunge în România.

Angajații Sectorului Poliție de Frontieră Leușeni au stabilit că cei doi cetățeni turci au ajuns legal în Republica Moldova acum două zile, prin Aeroportul Internațional Chișinău.

După audieri, bărbații au fost plasați în izolatorul de detenție preventivă al Inspectoratului de Poliție Ungheni.

Dacă vor fi găsiți vinovați pentru tentativă de trecere ilegală a frontierei de stat, bărbații riscă amenzi de până la 20 de mii de lei sau închisoare de la 1 la 3 ani.

Autor:
Top stiri
13.09.2025 08:41 538 Horoscopul zilei 13.09.2025

Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc alegeri parlamentare în R. Moldova, pentru cine ați vota?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte