19:44:32 23.01.2020
 
Stiri

DOC // Greva transportatorilor PARALIZEAZĂ R. Moldova. 1 500 de unități de transport vor staționa mâine, după ce Guvernul a ignorat revendicările transportatorilor. LISTA curselor suspendate

Economie 10.12.2019 13:16 Vizualizări1039 Autor: Ziarul National
DOC // Greva transportatorilor PARALIZEAZĂ R. Moldova. 1 500 de unități de transport vor staționa mâine, după ce Guvernul a ignorat revendicările transportatorilor. LISTA curselor suspendate


În jur de 1 500 de unități de transport nu vor ieși mâine pe traseele din R. Moldova, după ce Ministerul Economiei și Infrastructurii (MEI) a ignorat revendicările Asociației Patronale a Operatorilor de Transport Auto (APOTA) în ceea ce privește majorarea tarifelor la transportul de călători.

Totodată, 350 de microbuze și autobuze vor fi aduse mâine în Piața Marii Adunări Naționale (PMAN), unde va avea loc un protest începând cu ora 12.00.

„Motivul grevei este nesoluționarea de către MEI a cererii APOTA de majorare a tarifului în transportul de călători și nesemnarea Memorandumului de înțelegere între APOTA și MEI, care ar permite desfășurarea activității de transportare a călătorilor cu tariful de 74 de bani per km”, a punctat Alexa.

Anterior, reprezentanții APOTA au solicitat ca tariful pentru un km să fie majorat până la 92 de bani, însă au căzut de acord, în cazul în care va fi semnat un Memorandum cu MEI, ca prețul pentru fiecare km să fie de 74-76 de bani.

Mai jos vedeți LISTA CURSELOR CE VOR FI SUSPENDATE CA REZULTAT AL PARTICIPĂRII LA GREVA TRANSPORTATORILOR DIN 11.12.2019:

RAIONUL OCNIȚA

Otaci 07-00, 09-50, 08-50, 12-30, 11-40-Ocnița 08-30, 13-00, 11-10, 14-50, 09-30

Otaci 06-40, 08-20, 09-30, 11-30, 13-00, 14-30- Calarașovca 07-35, 08-40, 09-45,11-45, 13-15, 14-45

Verejeni 6-40, 8-00, 09-30, 11-30, 13-30 -Ocnița 09-00, 10-40, 12-15, 14-25, 17-20

Otaci 07-00, 10-15, 08-40, 11-40-Dondușeni 7-00, 08-20, 10-35, 11-40

Verejeni- Dondușeni 09-30

Ocniţa 06-40, 10-00-Edineţ 08-20, 12-20

Verejeni- Bălți 15-00

Otaci- Vălcineț – toate cursele

Ocnița 06-20, 13-20- Edineț 07-45, 15-00

Otaci 07-50, 14-00- Edineț 10-40, 16-30

Ocniţa 09-00, 13-00- Edineț

Otaci/ Ocniţa 11-00 -Edineț

RAIONUL BRICENI

Lipcani 11-40- Chișinău 18-15

Corjeuţi 08-00, 10-50- Edineţ 10-15, 12-15

RAIONUL EDINEȚ

Edineţ 06-30, 07-30, 08-30, 11-00, 12-30, 13-30, 16-30 -Cupcini 06-00,07-45, 09-00,11-30, 13-00, 14-00, 17-00

Edineţ 10-20, 12-30 -Viişoara/Brînzeni 07-30, 11-10

Edineț 07-00, 07-40, 08-20, 09-00, 10-20, 11-00, 11-40, 12-20, 13-40- Ratușeni

Edineț 07-45, 15-00- Ocnița

Edineț 10-40, 16-30- Otaci

Edineţ 07-35, 10-00, 12-00, 14-00, 16-30 -Tîrnova 06-40, 08-40, 11-00, 13-00, 15-00

Edineţ 06-45, 10-15, 14-00 -Rotunda 07-30, 10-45, 14-30

Edineţ 06-00, 10-30, 12-30, 08-15, 17-10 -Cepeleuţi 06-50, 11-30, 13-20, 08-45, 18-00

Edineţ 08-30, 10-30, 12-10, 13-50 -Terebna 07-40, 09-20, 11-20, 13-00

Edineţ 07-30, 15-30, 09-40 -Buzdujeni 08-25, 16-25, 10-35

Edineţ 09-00, 11-00, 14-20, 08-00 -Feteşti 07-00, 08-00, 13-20, 11-30

Edineţ 07-40, 11-20 -Ocniţa 09-00, 13-00

Edineţ 06-30 -Rujniţa 07-30

Edineţ 07-30, 09-30, 11-55, 15-30 -Gordineşti 06-55, 08-00, 10-30, 12-45

Edineţ 06-40 -Otaci/ Ocniţa 11-00

Edineţ 07-27, 08-51, 10-45, 13-00, 15-00 -FintinăAlbă 06-45, 08-09, 09-33, 11-30, 14-00

Edineţ 07-45, 10-30, 15-00, 13-00, 13-45, 15-45, 16-45, 17-30 -Cupcini08-45, 11-45, 15-45, 13-30, 14-45, 16-15, 17-15, 07-10

Feteşti 06-00 -Chişinău 15-10

Edineţ 06-00, 13-30, 16-00, 07-50, 12-40, 10-45 -Constantinovca 07-00, 14-30, 17-00, 08-50, 13-40, 11-45

Edineţ 09-30, 12-30 -Ocniţa 11-00, 14-00

Edineţ 10-15, 12-15 -Corjeuţi 08-00, 10-50

Edineţ 06-45, 10-45, 12-45, 08-00, 09-00, 10-00, 11-45, 14-45, 16-00, 18-00 -Cupcini 07-25, 11-25, 13-25, 08-30, 09-30, 10-30, 12-30, 15-30, 17-30, 18-30

Edineţ 08-00, 10-00, 12-45, 11-25, 17-30 -Zabriceni 07-20, 09-00, 12-05, 10-40, 16-45

Edineţ 07-08, 08-24, 10-00, 12-00, 14-00 -Bleşteni 06-30, 07-46, 09-02, 10-40, 13-00

Edineţ 08-40, 08-15, 11-00, 13-00, 14-00, 17-15-Şofrîncani 08-00, 07-10, 09-00, 12-00, 06-00, 16-00

Edineţ 09-20, 11-15, 13-20 -Chiurt/Bratuşeni 07-20, 10-15, 12-15

Edineţ 07-25, 14-00 -Otaci/Donduşeni 09-45, 16-10

Edineţ 08-00, 14-05 -Corpaci 09-00, 12-10

Constantinovca 03-20 -Chişinău 14-00

Feteşti 03-20 -Chişinău 17-00

Edineţ 06-30, 07-30, 08-30, 09-30, 10-30, 11-30, 12-30, 15-30, 16-30, 17-30 -Alexandreni 07-00, 08-00, 09-00, 10-00, 11-00, 12-00, 13-00, 16-00, 17-00, 18-00

Edineţ 07-00- Soroca 12-20

Edineţ 07-30, 10-00, 12-00, 14-30 -Stolniceni 06-35, 08-25, 10-55, 13-00

Edineţ 06-15, 09-30, 12-55 -Frasin 07-30, 10-35, 15-40

Edineţ 17-10 -Gaşpar 18-20

Edineţ 11-30, 10-30 -Lopatnic 07-30, 11-30

Edineţ 09-30 -Viişoara/Lopatnic 10-35

Şofrîncani 05-10 -Chişinău 15-00

Viişoara 07-45 -Bălţi 12-15

Edineţ 09-00, 11-20, 16-00 -Viişoara 06-35, 10-10, 14-00

Edineţ 09-00, 11-00, 16-30, 13-00 -CuconeştiiNoi 07-10, 10-00, 13-20, 12-00

CuconeştiiNoi 06-45 -Bălţi 14-40

Edineţ 07-30, 08-30, 11-00, 12-00, 13-00, 10-00-Goleni 07-50, 09-10, 11-30, 12-30, 13-30, 10-30

Edineţ 10-20, 14-00 -Ruseni 08-20, 11-00

Edineţ 08-00, 11-30-Hlinaia 08-30, 12-00

Edineţ 06-30 -Poiana 07-30

Edineţ12-30 -Teţcani 07-30

Varatic 05-00 -Chişinău 12-40

Edineţ 08-20, 12-20 -Ocniţa 06-40, 10-00

RAIONUL DONDUȘENI

Dondușeni 7-00, 10-35- Otaci 08-40, 11-40

Dondușeni 07-20, 09-00- Edineț 11-20, 13-20

Dondușeni 05-55, 08-00,11-30, 13-00- Frasin 06-42, 08-45, 12-10, 13-40

Dondușeni 06-30- Maramonovca 07-10

Dondușeni 06-45- Țaul 07-10

Dondușeni 10-30-Sudarea 11-10

Dondușeni 07-00- Rediul Mare 07-30

Dondușeni 06-30, 08-40,11-15, 14-45- Scăieni07-10,09-20,12-10, 15-10

Dondușeni 07-30, 10-35,13-15,14-15, 17-10- Țaul 07-50, 11-00, 13-00, 14-30, 17-10

Dondușeni 06-30-Elizavetovca 07-00

Dondușeni 08-45- s. Dondușeni 09-00

Dondușeni 05-40- Arionești 12-30

Dondușeni 11-40-Corbu 07-00

Dondușeni 07-50- Crișcăuți 08-10

Dondușeni 11-00- Teleșeuca 12-00

Dondușeni 16-30- Sudarca 17-10

Dondușeni 08-30, 10-00, 16-45 - Baraboi 07-00, 09-00, 17-30

Dondușeni 12-15- Cernoleuca09-00

Dondușeni 06-40, 17-10- s. Dondușeni

Dondușeni 07-20- Rediul Mare

Dondușeni 08-30, 09-30- Țaul

Dondușeni14-30- s. Briceni

Dondușeni 15-20- Pivniceni

Corbul09-40- Bălți 16-27

Baraboi 03-30, 10,30, 07-00- Chișinău 15-35, 19-55, 17-15,

Chișinău 05-50- Dondușeni 12-00

RAIONUL SOROCA

Soroca 13-00- Oclanda

Soroca 12-00- Bădiceni

Soroca 12-10- Dărcăuți

Soroca 06-30, 08-00, 08-15, 09-00, 09-30, 12-00, 14-00, 15-00, 16-25- Rublenița

Soroca 08-00, 17-00- Egoreni

Soroca 11.50- Rîșcani 08-00

Soroca 17-00- Chișinău 08-20

Cerlina 15-00- Chișinău 08-35

Soroca 08-30, 13-00- Rublenița 07-30, 09-30

Soroca- Dubna- toate cursele

Soroca- Schineni- toate cursele

Soroca- Iarova- toate cursele

Soroca- Vasilcau- toate cursele

SOROCA 14.45- Glodeni

Soroca 12-20- Edineţ 07-00

RAIONUL DROCHIA

Chișinău 08-10-Drochia 15-00

Drochia 07-45- Hăsnășenii Mari

Drochia 06-30,12-30- Salvirii Noi

Drochia 06-30, 07-30, 08-30, 09-30, 10-30, 11-30, 12-30, 13-30- Șuri

Drochia 09-30, 15-00- Pelinia

Drochia- Gribova – toate cursele

Drochia 05-30- Ceapaevca

Drochia 10-40- Iliciovca

Drochia06-30, 07-30- s. Drochia

Drochia 06-40- Nicoreni

Drochia 07-00- Mănăstirea Nicoreni

Drochia 07-40- Pervomaisc

Drochia 12-40- Mihăileni

Drochia 06-00- Ochiul Alb

RAIONUL RÎȘCANI

Chișinău 10-50, 12-25- Rîșcani 14.20, 04-45

Costești 08-00- Bălți 07-20

Corlăteni 08-00- Borosenii Noi 09-55

Duruitoarea 08-00- Bălți 13-40

Rîșcani 12-15, 14-15- Borosenii Noi 07-25, 14-15

Rîșcani 10.30, 13.00,16.25- Braniște

Rîșcani 06-15- Ciubara

Rîșcani 14-05- Corlăteni

Rîșcani 06-35, 08-15, 09-55, 11-00, 11-50- Costești

Rîșcani 13-45- Damașcani

Rîșcani 14-15, 17-10- Dumeni

Rîșcani 12.30- Duruitoarea

Rîșcani 09-30- Duruitoarea Nouă

Rîșcani 08.55, 11.20, 15.00- Horodiște

Rîșcani 09.15, 12.15, 17.15- Ivanești

Rîșcani 10.00, 12.30, 14.45- Mihăileni

Rîșcani 10.30, 17.00- Moșeni

Rîșcani 10.00, 13.30, 16.00,- Pociumbăuți

Rîșcani 08-00- Soroca 11.50

Rîșcani 08.00- Văsilenți

Rîșcani 08.15- Zaicani

Dumeni 09.45 – Chișinău 17.33

Costești 06.45 – Chișinău 14.55

RAIONUL GLODENI

Chișinău 05-00-Glodeni 11-30

COBANI 06.30- CHISINAU 16.00

BISERICANI 06.40- BALTI 10.50

GLODENI 09.20 – BALTI 14.00

GLODENI 08.30 – BALTI10.00

USTIA 06.40 – BALTI 09.00

GLODENI 13.05-BALTI 14.55

GLODENI 10.00-SOROCA 14.45

Glodeni07-45, 12-00, 14-30 - Ustia

Glodeni 07-40, 11-00, 15-00- Iablona

Glodeni 07-50, 11-10, 17-15 -Ciuciulea

Glodeni 10-30, 14-15 – Butești

Glodeni 10-30, 12-10, 14-45-Cobani 08-20,11-00, 13-10

Cajba- Chișinău 14-30

RAIONUL REZINA

Rezina05-00, 06-45, 14-25, 17.00 – Chisinău 10-00, 11-20, 15.05, 18-35

Ignăței 15.20 – Chișinău 09.15

Alcedar 14-00- Chișinău 09-30

Nistreni 14-30- Chișinău 10-30

Zagoreni 08-00, 14-00- Orhei 10-30, 17-15

Rezina 07-45, 11-30- Bălți 13-10, 15-30

Saharna 05-40- Chișinău 12-00 (Rezina 06-10)

Ghiduleni 06-15- Chișinău 16-35

RAIONUL ȘOLDĂNEȘTI

Cotiujenii Mari 06.30 – Chișinău 16.30

Cobîlea 12-30, 14-00- Chișinău 06-50, 07-50

Găuzeni- Chișinău 14-55

Șoldănești- Chișinău 12-15

Furăuca-Chișinău 09-15, 16-25

Mănăstirea Japca-Chișinău 15-15

Socola- Chișinău 14-00

Cobilea- Chisinău 13-20

Sămascani-Chișinău 17-00

Saharna-Chișinău 12-00

Cot- Șoldănești 13-00

Solol- Șoldănești 12-00

Cobîlea- Șoldănești 10-10, 13-00

Gauzeni- Șoldănești 11-40

Rogojeni- Șoldănești 12-00

Cotijeni-Șoldănești 12-00

Salcia- Șoldpnești 12-30

Raspopeni-Șoldănești 10-00

Chipesca- Șoldănești 11-10

Hlingeni- Șoldănești 11-00

Porcani- Șoldănești 12-00

Olișcani- Șoldănești 07-45, 08-25, 09-30, 10-40

Mihuleni- Șoldănești 10-00

Șipca- Șoldănești 12-00

Șestaci- Șoldănești 12-00

RAIONUL FLOREȘTI

Chișinău 08-00- Prajila 13-15

Cunicea 05.30 – Chișinău 15.40

Baxani 14-00-Chișinău 09-00

Chișinău 10-10, 14-20 - Florești

Chișinău 09-20, 12-10, 13-25 – Cobusca Veche

Chișinau 13.40 – Napadova 06.20

BĂLȚI

Bălți 16-27- Corbul 09-40

Bălți 11-40, 14-20- Fălești 09-45, 13-00

Bălți 15-00- Verejeni

Bălți 07-20- Costești 08-00

Bălți 13-40- Duruitoarea 08-00

Bălți 15-00- Călărași

Bălți 14-35- Nisporeni 09-00

BALTI 10.50- Bisericani

BALTI 14.00, 10-00,14-55- Glodeni

BALTI 09.00- Ustia (glodeni)

BALTI 10.40, 11.40-CHISINAU 6.20, 07.50

Bălţi – Prajila5.35/7.50/12.15/15.20/18.30/

Bălţi – Grigoreşti6.05/7.35/8.50/11.40/13.00/15.20/17.20/19.25/

Bălţi – Făleşti6.00/8.00/10.30/12.55/15.15/17.50/

Bălţi – Iabloana8.00/12.15/15.00/18.15

Bălţi – Hiliuţi5.40/7.55/9.30/11.30/13.30/15.30/19.00/20.20

Bălţi – Soroca9.00

Bălți 13-10, 15-30-Rezina 07-45, 11-30

RAIONUL FĂLEȘTI

Fălești 11.20-Glinjeni 07.20

Fălești 07-25,10-00, 12-00, 14-10, 17-15- Pietrosu 06-45, 08-15, 11-00, 13-00, 15-00

Fălești 08-40, 09-55, 11-30, 14-00, 18-20 – Izvoare 07-00, 09-00, 10-45, 12-00, 16-00

Fălești 10-30, 13-50- Chetriș 07-00, 11-40

Fălești 07.10, 10-00, 13-00, 17-00-Musteața 06-35, 07-35, 10-30, 13-30

Fălești 06-30, 07-20, 08-00, 09-30, 10-15, 11-30, 12-30, 13-35, 14-05, 15-00, 17-15-Albineț 07-00, 07-45, 08-30, 09-16, 10-00, 10-30, 12-00, 13-00, 13-50, 14-20, 15-30

Fălești 10-30- Pînzăreni06-55

Fălești 09-45, 13-00- Bălți 11-40, 14-20

Chetriș (Fîlești) 05.10- Chișinău 13-10

Fălești 06-50, 10-20- Chișinău 12-40, 15-15

Scumpia 04.20, 14.45 – Chișinău 10.45, 19.00

RAUTEL 06.40-FALESTI 12.20

RAIONUL UNGHENI

Ungheni 14-10- Măgurele 07-20

Ungheni 10-10, 18-10- Rădenii Vechi 11-00, 19-00

Ungheni 11-00, 15-45-Nisporeni

Ungheni 06-55- Florițoaia Veche 07-25

Ungheni 06-00, 07-40- Unțești 06-40, 08-20

Ungheni 06.20, 06-55, 08-30, 09-00, 09-30 13.00 – Chișinău 10.10,11-50, 12-10, 13-50, 14-30 16.00

RAIONUL NISPORENI

Nisporeni 08-00, 14-00- Ungheni 11-00, 15-45

Nisporeni 09-00- Bălți 14-35

Chișinău 14-05- Bălănești 05-30

Chișinău 17-00- Zberoaia 05-45

Nisporeni 17-00- Vănători 07-00

RAIONUL CĂLĂRAȘI

Horodiște 12.00, 13.30- Chișinău 10.00, 11.30

Nișcani 15-00- Chișinău 09-00

Hîrjauca 08-00- Călărași 10-00

Calarasi (după ora 09-00) – Chisinau (până la ora 13-30 și după 18-00)-toate cursele

Sipoteni 07-00, 08-25, 09-15, 10-35, 11-25, 12-40, 13-00, 13-40, 07-30, 08-40, 09-40, 10-00, 10-55, 11-50, 12-20, 16-30. -Călăraşi 07-35, 09-00, 09-50, 10-45, 11-00, 11-40, 13-40, 14-20, 08-00, 09-15, 10-15, 11-55, 12-20, 12-40 13-20,17-20.

Vălcineț- Călărași – toate cursele

Vărzăreștii Noi 10.00, 13.00, 15.00- Chișinău 08-20, 11.00, 12.00

Vărzăreștii Noi- Călărași – toate cursele

Leordoaia 07-00-Călărași 10-45

Hîrjauca 14-15-Chișinău 17-00

Sadova 11.30, 15-00, 14.20- Chișinău 10.30, 11-00, 11-30,12.55

Căbăiești- Chișinău 12.50

Călărași – Căbăiești- toate cursele

Păulești- Nișcani- Călărași – toatecursele

Raciula 06-50-Calarasi 07-30

Frumoasa 07-55 , 10-45-Calarasi 10.00, 12.00

Rădeni 06-30- Călărași11.00

Dereneu 12.10- Călărași 13.40

Săseni 07-25, 12-00, 15-05-Călărași 11.00, 13-45, 17-10

Bravicea 07-15, 10-45- Călărași 10.00, 12-45

Temeleuți 07-20- Călărași 12-20

Căbăiești 11-30- Călărași 12-20

Călărași 06-00- Bălți 15-00

Vălcineț 13.00, 14.30- Chișinău 10.20, 12.15

Hirova 07.10- Călărași 13-15

RAIONUL ORHEI

Orhei 10-00, 10-10, 10-20, 10-30, 10-40, 10-50, 11-00, 11-10, 11-20, 11-30, 11-40, 11-50, 12-00, 12-10, 12-20, 12.15, 12-30, 12-40, 12-50 – Chișinău (toate cursele pînă la 14-00)

Orhei- Noroceni 08-40, 11-20, 11-50

Orhei- Viprova 10-00

Orhei-Iasacova- 10-15, 10-30, 11-45, 12-00

Orhei-Furceni 12-00

Orhei-Zahoreni 10-30, 13-30

Orhei-Susleni 10-30

Orhei-Clisova 11-25

Orhei-Piatra 10-00, 11-00

Orhei-Hijdieni 09-50, 10-30

Orhei-Seliste 10-00, 11-45

Orhei-Donici 12-00

Orhei-Voroneț 10-30, 11-30

Ghetlova 09-35, 11-00, 12-15- Chișinău

Șercani 08-45- Chișinău

Hîjdieni 10-15- Chișinău

Zahoreni 10-45- Chișinău

Brăviceni 09-25- Chișinău

Tabăra 10-10, 11-15- Chișinău

Pogrebeni 10-15- Chișinău

Orhei 10-30, 17-15-Zagoreni 08-00, 14-00

RAIONUL TELENEȘTI

Pistruieni- Chișinău 06-00, 11-30

Brînzenii Vechi- Chișinău 06-40, 19-40

RAIONUL STRĂȘENI

Strășeni (după ora 08-00)- Chișinău (pînă la ora 13-30 și după 16-00) toate cursele

Lozova (după 09-10)- Chișinău (pînă la 13-30 și după 17-00) toate cursele

Căpriana (după 07-40)- Chișinău (până la 13-30 și după 17-00) toate cursele

Gălești 11.00, 12.30, 13.30, 15.00- Chișinău 08.30, 09.30, 10.30, 11.30, 12.30,13.30

Voinova 09-15, 14-00, 10-00 – Chișinău 7.30, 08-35, 10-00, 11.30

Scoreni 09-00, 10-00, 15-00– Chișinău 07-30, 08-15, 10-00, 11.40, 13-30

Recea 13-00, 16-30- Chișinău 09-50

Țigănești 09-00, 12-30, 17-20-Chișinău 07-30, 09-00,10.45, 19-00

Codreanca 10.30- Chișinău 08.30

Cojușna (după 08-00)- Chișinău (până la 13-30 și după 16-30)- toate cursele

Sireț i(după 09-00)- Chișinău (până la 13-30 și după 16-30)- toate cursele

Roșcani (după 09-00)- Chișinău (până la 13-30 și după 16-30)- toate cursele

Tătărăști 07-00- Chișinău 09-00

Dolna- Chișinău 09-20, 10-30, 11-40, 13-20

Cărpiana- Strășeni- toate cursele

Pănășești (Ciobanca)- Strășeni -toate cursele

Scoreni-Strășeni toate cursele

Recea-Strășeni- toate cursele

Țigănești-Strășeni- toate cursele

Lupa-Recea – Strășeni- toate cursele

Roamnești-Strășeni- toate cursele

RAIONUL CRIULENI (+DUBĂSARI)

Criuleni 5.00, 5.25, 5.50, 06.15, 06.40, 07.05, 07.30, 08.00, 08.20, 08-45, 09.30, 10-35, 11.20-Chișinău 6.40, 7.25, 7.45, 8.10, 8.30, 8.55, 9.15, 9.40, 10.00, 10.25, 11-10,, 12-15,13-00,

Jevreni 6.00,11.00- Chișinău 9.30,13.00,

Mașcăuți 6.45, 08.45, 06-00-Chișinău 09-30,10.00,11.00,

Oxentea 6.00, 06.30, 13.10 – Chișinău 14.00, 11.00, 15.30,

Molovata Nouă 7.45-Chișinău 11.30,

Izbiște 7.00, 08-00-Chișinău 11.00,12-45,

Micăuți 06.10, 8.00 - Chișinău 10.45, 11.45

Sagaidac 09.10, 10.15, 12.00, 13.10, 13.40- Chișinău 08.00, 09.20, 10.40, 12.10, 12.40

Chișinău 10-00, 10-50, 12-00- Drăsliceni

RAIONUL ANENII-NOI

Chirca 10.00 – Chișinău 08.50

Geamăna 07-15, 09-00, 11-30, 13-30, 15-30- Anenii Noi 08-30, 11-00, 12-50, 15-00, 16-30

Bulboaca 07-40, 08-40, 09-40, 10-40, 13-40, 14-40, 15-40, 16-40, 17-40 - Anenii Noi 07-10, 08-10, 09-10, 10-10, 13-10, 14-10, 15-10, 16-10, 17-10

Chișinău 10.20- Anenii Noi 12-10

Bulboaca 11-05- Chișinău 12-40

RAIONUL CĂUȘENI

Căușeni 12-2-, 14-45, 14-00- Chișinău 09-07, 09-17, 11-15

Opaci 05-30- Chișinău 14-30

Opaci 07-20, 08-30, 10-10, 11-40, 13-20, 16-00, 17-35- Căușeni 06-55, 08-00, 09-30, 11-00, 12-40, 15-20, 17-10

Cîrnățeni 07-45, 08-45, 09-45, 10-45, 11-45, 12-45, 13-45, 15-45- Căușeni 08-15, 09-15, 10-15, 11-15, 12-15, 13-15, 14-15, 15-15, 17-15

Plopi- Știubei 06-45, 07-45, 08-45, 09-45, 10-45, 11-45, 12-45, 13-45, 16-45, 17-52- Căușeni 06-15, 07-15, 08-15, 09-15, 10-15, 11-15, 12-15, 13-15, 16-15, 17-15

Căușeni 10-00- Copanca 11-00

Talmaza 07-00- Căușeni 12-00

Căușeni 10-30, 12-00, 14-00- Saiți 08-00, 09-00, 12-00

Chișinău 11-20, 17-00- Fîrlădeni

RAIONUL ȘTEFAN-VODĂ

Chișinău 08-10- Ștefan Vodă 16-20

Chișinău 10-30- Volintiri

Chișinău 11-00- Carahasani

Chișinău 19-10- Caplani

Stefan-Voda 11-10- Ermoclia

Chișinău 11-30- Cioburciu

Chișinău 13-50- Olănești

Chișinău 14-30- Crocmaz

Chișinău 13-30- Răscăieți

Chișinău 11.30- Cioburciu 13.35

RAIONUL HÎNCEȘTI

Hîncești 10-00, 10-15,10-40, 11-05, 11-30, 12-00, 12-40, 12-50, 13-00 13-35, 15-20- Chișinău 08-45, 10-00, 10-30, 10-55, 11-30, 11-55, 12-20, 12-45, 13-10, 13-35, 13-55

Hîncești 09-40, 12-00, 14-00- Tălăiești

Hîncești 10-30, 13-30- Boghiceni

Hîncești 08-40, 11-00, 14-00, 17-10- Fîrlădeni

Hîncești 08-25, 10-00, 12-00, 13-00, 14-30- Bozieni

Hîncești 13-45- Cățăleni

Hîncești 08-00, 08-50, 10-25, 10-50, 11-30, 12-15, 13-00, 14-00, 14-25, 15-00, 17-20, 17-35-Ciuciubeni

Hîncești 08-00, 08-35, 10-00, 10-45, 13-00, 14-45, 16-00, 17-20-Drăgușeni

Hîncești 09-30, 10-45, 11-45, 15-30-Dubova

Hîncești 11-15, 14-30- Secăreni

Hîncești 17-05-Stolniceni

Hîncești 09-30, 11-50,13-30-Mirești

Hîncești 11-00- Dancu

Leușeni- Chișinău 11-45, 14-55

Drăgușenii Noi- Chișinău 11-00, 13-30, 10-00, 11-15, 13-05

Ciuciumbeni 06-00- Chișinău 11-45

Bujor 12-20,- Chișinău 10-00, 14-00, 16-10

Buțeni- Chișinău 09-00, 10-00, 14-00

Pogănești- Chișinău 11-20, 12-10, 14-45, 15-45

Hîncești 08-45, 10-30, 11-30, 14-30- Buțeni 08-15, 09-15, 11-00

Hîncești 08-20, 09-35, 11-05, 12-30, 13-35, 15-00- Drăgușenii Noi 09-00, 10-30, 13-30, 15-10, 12-00

Hîncești 12-30-Mirești

Hîncești 10-00, 11-30, 14-00- Pogănești 12-30, 13-25, 15-51

Hîncești 09-45, 11-00- Pereni 11-00

Hîncești 12-30- Secăreni

Hîncești 10-30, 13-30- Fundul Galbenei 09-00, 11-00, 14-00

Hîncești 09-30, 12-30, 13-30-Buțeni 08-45, 10-00, 13-00, 14-00

Hîncești09-00, 10-00, 11-00, 12-00, 13-00- Logănești 09-30, 10-30, 11-30, 12-30

Chișinău 08-55- Cărpineni 06-00,07-10, 09-00

Chișinău 09-35, 11-20, 12-00, 13-30, 14-15- Mingir 06-10, 08-10, 10-00

Chișinău 10-25- Voinescu 06-20, 07-20, 08-20

RAIONUL IALOVENI

Chișinău 11-00- Carbuna

Chișinău 08-40,13-05- Cigîrleni

Chișinău 08-45- Batîr

Puhoi- Chișinău 09.30, 11.50, 12.25, 14.10, 15.15, 16.45

Ulmu 06.15 – Chișinău 18.20

Zîmbreni 09.20, 12.55 – Chișinău 08.00, 11.25

Sociteni- Chișinău- toate cursele

Chișinău 07-00, 08-45, 09-30, 11-05, 12-20, 13-10, 15-15, 17-45, 18-10- Ialoveni

Chișinău 09-15, 11-00, 12-55- Malcoci

Horodca 06-40, 07-00- Chișinău 09-00, 10-30

Zîmbreni 07-00, 09-00, 14-15- Chișinău 10-40, 12-10, 13-05

Ulmu 15.00 - Chișinău 13.15

Văsieni 09.00, 13.20 - Chișinău 07.25, 11.45

Zîmbreni 09.45, 14.00 - Chișinău11.55, 13.45

RAIONUL CIMIȘLIA

Cimișlia 11-00-Mereni 07-00

Cimișlia 14-00- Albina 12-00

Cimișlia 10-00, 12-00- Gura-Galbenă 07-11, 10,30

Cimișlia 12-30- Ivanovca Nouă 07-45

Cimișlia- Satul Nou- toate cursele

Cimișlia-Javgur- toate cursele

Cimișlia- Batîr- toate cursele

Cimișlia- Selemet- toate cursele

Cimișlia 09-45, 10-45, 11-30- Sagaidac

Cimișlia 10-00, 13-15- Suric

Cimișlia 06-30, 08-30, 10-00, 11-30, 12-00, 13-00, 14-15, 16-30, 17-15- Chișinău 07-30, 08-15, 09-00, 10-00, 11-15, 13-30, 14-45, 16-00, 16-45

RAIONUL BASARABEASCA

Basarabeasca 12-20, 13-30,13-00- Chișinău 08-00, 09-40, 10-40, 11-30

Basarabeasca 06-05- Cahul 14-30

RAIONUL COMRAT

Besalma – Comrattoate cursele

RAIONUL TARACLIA

Taraclia 11.00 - Budei

Taraclia 12.30 – Rosita

Taraclia 11.00- Tvardita

Dermenji 6.20 – Ceadir Lunga 11.20

Cairaclia 5.00 – Chisinau 13.20

Taraclia 6.20, – Cahul 13.30

Burlaceni – Cahul 9.25' 10.15' 14.25 ' 14.50

Sofievca- Cahul 11.00

Taraclia 5.45 ' 7.05 -Chisinau 15.00' 17.05

Taraclia 15.10 – Chișinau 09.10

Svetlîi 16.20 – Chișinău 08.25

RAIONUL CIADÎR-LUNGA

Copceac 5.00 – Chisinau 10.30

Copceac 5.40 – Chisinau 15.15

Copceac 7.05 – CeadirLunga 12.30

Copceac 7.30 - CeadirLunga 10.25

Cazaclia - CeadirLunga 8.45' 9.00' 9.50'10.05'

11.05'11.30' 11.45' 12.55' 14.00' 16.10 ' 16.30

ChirietLunga - CeadirLunga 8.00' 9.30 ' 10.00' 11.20 ' 13.00' 15.30

Copceac 6.10 – Tiraspol 12.30

Baurci 5.20 – Tiraspol 11.15

Dermenji 6.20 – Ceadir Lunga 11.20

Ciadîr-Lunga 04-50, 07-10-Chișinău

Ciadîr-Lunga 07-30- Tiraspol

Ciadîr-Lunga 07-10, 07-40, 09-00, 09-40- Beșghioz

Ciadîr-Lunga- Gaidarî- toate cursele

Ciadîr-Lunga 07-40, 08-20- Djaltai

RAIONUL VULCĂNEȘTI

Carbalia 6.20 – Chisinau 14.00

Vulcanesti 4.30, 16.20 -Chisinau 10.10, 16.50

Etulia 06.00, 10.55 – Chișinău 06.45, 13.25

Cișmichioi 15.45 – Chișinău 09.40

RAIONUL LEOVA

Borogani 07-15- Leova 12-30

Sărata-Răzești- Chișinău 15-00

RAIONUL CANTEMIR

Cantemir 12.30- Cahul

RAIONUL CAHUL

Etulia 7.40-Tiraspol 15.30

Taraclia 6.20, 14-00 – Cahul 13.30, 12.20

Burlaceni – Cahul 9.25' 10.15' 14.25 ' 14.50

Sofievca- Cahul 11.00

Cahul 14-30- Basarabeasca

Cahul 15-30- Sadîc

Cahul 13-30- Baiuș

Cahul05.20, 06.25, 07.00, 07.10, 08.00, 09.05, 09.35, 09.55, 10.25, 12.00, 12.00, 12.15, 12.40, 14.00, 15.10, 15.20, 15.50, 16.20, 16.45 – Chișinău 06.15, 06.15, 07.00, 08.25, 08.40, 09.10, 09.40, 10.10, 10.50, 11.15, 11.25, 13.05, 13.45, 14.50, 16.00, 17.00, 17.30, 17.50, 18.40

Cahul12.00, 17.00 – Chioselia 05.50, 13.00

Cahul08.15, 09.20, 14.30 – Giurgiulești 10.15, 11.15, 12.05

Cahul11.30 – Cantemir 12.30

Cahul07.35, 13.45 – Colibași 06.30, 12.00

Cahul06.45 – Crihana Veche 07.15

Huluboaia 05.50 , 14.20 – Chișinau 10.20, 17.45

Giurgiulești 04.30, 07.15, 16.00 – Chișinău 08.00, 12.00, 14.15

Cahul 16.50 – Colibași 05.00

Cahul 15.00 – Coștangalia 07.20

Cahul 12.10, 15.10 – Taraclia de Salcie 07.10, 13.40

Cahul 12.30 – Vadul lui Isac 11.30

Giurgiulești 09.40 - Chișinău 19.30

SPRE TRANSNISTRIA

Camenca 14.05 – Chișinău 08.50

Tiraspol 15-30- Etulia

Tiraspol 15.30- Etulia

Prietenii tăi merită să știe ASTA!
loading ..

Top stiri

Comentarii
Promo
Descoperă
Punct de vedere NAȚIONAL
20.01.2020 09:09 Nicolae Negru Nicolae Negru // Exemplul lui Plahotn...

17.01.2020 09:16 Nicolae Negru Nicolae Negru // Dilema lui Dodon în ...

15.01.2020 11:30 Ziarul National Victor Chirilă // Opriți-l pe șahmati...

Meteo in Moldova
Horoscop
Vezi horoscopul tău pentru astăzi
Capricorn
Vărsător
Pești
Berbec
Taur
Gemeni
Rac
Leu
Fecioară
Balanță
Scorpion
Săgetător
Promo
Abonament
Abonează-te pentru a fi la curent cu ultimele știri
Recomandat
Sondaj
Credeți că R. Moldova are nevoie de mai multe aeroporturi internaționale, inclusiv la Sud și la Nord, așa cum propune președintele Igor Dodon?
Prietenii noștri

Widget cu noutăți la tine pe site

Ziarul Național 2013-2018. Toate drepturile sunt rezervate

Publicitate News widget RSS Contacte Developed by WebConsulting.md