15:37:28 29.04.2024

Angajați ai DNA și DIICOT din România, „bătuți” de procurorii din R. Moldova: „Cupa Magistraților”, organizată în premieră la Chișinău de către de Asociația Sportivă a Procurorilor din România

Actualitate 02.10.2023 12:30 Vizualizări1777 Autor: Ziarul National

O echipă formată din angajați ai Procuraturii Generale a câștigat, weekendul trecut, locul I la competiția de minifotbal „Cupa Magistraților”, organizată în premieră la Chișinău de către de Asociația Sportivă a Procurorilor din România (ASPR).

La cea de-a XXVI-a ediție a competiției de minifotbal „Cupa magistraților”, care a avut loc ăn perioada 29 - 30 septembrie curent, au participat în total 24 de echipe, dintre care 23 erau formate de magistrați din România.

„Selecționata Procuraturii Republicii Moldova la minifotbal s-a clasat pe locul I, după finala cu echipa DNA (locul - II). Locul III a fost obținut de reprezentanții DIICOT, iar locul IV - de magistrații reprezentanți ai Iașiului”, anunță Procuratura Generală.

Procuratura Generală a Republicii Moldova participă al patrulea an consecutiv la acest eveniment sportiv.

29.04.2024 09:12 Nicolae Negru Nicolae Negru // Avatarul Partidului Șor

26.04.2024 09:12 Nicolae Negru Nicolae Negru // Ion Chicu în fața is...

22.04.2024 09:14 Nicolae Negru Nicolae Negru // Mercenarii lui Șor ș...