Amendat cu jumătate de MILION de lei pentru că a extras ilegal nisip
1832
Un agent economic din UTA Găgăuzia a fost obligat să achite statului aproape 600 de mii de lei, după ce procurorii au constatat că ar fi exploatat şi extras ilegal de pe un teren, proprietate publică din orașul Cahul, nisip.
În septembrie anul trecut, Judecătoria din Cahul a admis cererea procurorilor şi a dispus încasarea integrală a sumei de la întreprindere în beneficiul statului. Hotărârea a fost însă contestată de reprezentantul firmei, atât prin apel, cât şi prin recurs.
Recent, Curtea Supremă de Justiţie a respins şi recursul agentului economic împotriva hotărârii primei instanţe şi instanţei de apel Cahul, astfel, fiind menţinută hotărârea primei instanţe cu privire la încasarea a peste jumătate de milion de lei de la agentul economic în beneficiul statului.
Decizia Curţii Supreme de Justiţie este irevocabilă.
26.04.2022
11:36
14.11.2018
16:39
04.02.2018
13:30
14.07.2015
17:10
07.07.2015
19:30
27.03.2015
09:43
02.09.2014
11:25
16.07.2014
12:05
20.06.2014
11:06
11.06.2014
11:38
03.04.2014
16:47
25.06.2026
12:38
25.06.2026
09:25
25.06.2026
08:42
25.06.2026
07:53
25.06.2026
07:36
25.06.2026
07:13
25.06.2026
06:46
25.06.2026
06:43
25.06.2026
06:26
25.06.2026
05:58
25.06.2026
05:03
25.06.2026
04:04
25.06.2026
03:42
25.06.2026
02:35
24.06.2026
20:50
24.06.2026
20:38
24.06.2026
19:49
24.06.2026
18:49
24.06.2026
17:59
24.06.2026
17:38
24.06.2026
17:34
24.06.2026
17:18
FOTO // Un model din R. Moldova, noua iubită a celebrului actor american Sean Penn. Cei doi au fost suprinși sărutându-se pe străzile din Madrid
Jim Carrey a desenat o caricatură a Melaniei Trump care a pus Twitter-ul pe jar
Cât valorează inelul de logodnă personalizat primit de Maria Sharapova
Cum le-a schimbat trecerea timpului pe cele mai frumoase actrițe de la Hollywood. Imagini vechi de peste 20 de ani
















